Tesla Model X ve Model S’e bir özellik daha ilave ediliyor

Tesla Model X ve Model S'e bir özellik daha ilave ediliyor

 

 
Tesla CEO’su Elon Musk, çok yakında bir başka yazılım özelliğini getireceklerinin lafını verdi: rüzgar ve yol sesine göre otomatik olarak ayarlanan ses sistemi. Görünen o ki Tesla’nın iş yükü her zamankinden daha da ağır. İşletme, Model 3’nam yazılımı üzerinde sıkı bir biçimde çalışıyor. Henüz bitmiş değil, ancak Musk’ın belirttiğine göre tüm öncelik bu çalışmada.

Bunun dışında, Musk son birkaç haftadır gelecek Tesla aktüellemeleri ve özellikleri hakkında bilgi veriyor. Aynı zamanda kullanıcılardan gelen yeni teklifleri de es geçmeyip değerlendiriyor. Buna paralel olarak, bir kullanıcının Twitter üzerinden “Model S vasıtam ses sistemini rüzgar ve yol sesine göre otomatik olarak ayarlasa hoş olurdu.” yorumuna Musk’tan “Yakında geliyor.” cevabı geldi.

 
Ayrıca Bkz.Mazda’nın yeni benzinli motoru elektrikli motorlarla yarışacak 
 
 

Bu özellik Model 3’te zati var

 

Bu özellik halihazırda Tesla Model 3’te kullanılıyor. Bu taşıtın nadide tesadüfülür özelliklerinden bir tanesi. Ancak Model S ve Model X gibi amiral gemilerinde ne yazık ki bulunmuyor. Benzinli vasıtalar için oldukça lüzumlu olan bu özellik, elektrikli vasıtalar için bereketsiz bulunabilir. Ancak yeniden de elektrikli vasıtalarda tekerlek ve rüzgar sesi gibi rahatsız edici hengamelerin olduğu su götürmez bir asıl.

Musk’ın bu yanıtıyla beraber bu özelliğin Model S ve Model X’e de yakında geleceği doğrulanmış oldu.