Tesla Model Y yapımı beklenenden daha erken başlayabilir

Tesla Model Y yapımı beklenenden daha erken başlayabilir

Tesla Model Y üretimi beklenenden daha erken başlayabilir Bütün Ebatta Gör

Tesla, bu senenin başlarında Model Y isimli kompakt SUV tanıtırken, iirket CEO’su Elon Musk vasıtanın 2020 sonunda yapıma gireceğini söylemişti. Şimdi ise Model Y yapımının beklenenden çok daha erken başlayabileceği bildirildi.

Ayrıca Bkz. “Uygun maliyetli Nokia 2.3 resmen tanıtıldı”

Deutsche Bank tarafından yapılan yeni bir araştırma, Tesla Model Y yapımının 2020 senesinin başlarında başlayabileceğini ortaya koydu. Bu da ilk teslimatların 2020’nin birinci çeyreğinde hakikatleşebileceği anlamına geliyor.

Tesla parça siparişlerini süratlendirdi

En son haberlere göre, Tayvan’daki Tesla tedarikçileri Model Y’de kullanılacak parçalar için “siparişleri süratlendirmiş” gidişattalar. Deutsche Bank’ın kıdemli araba analisti Emmanuel Rosner, CNBC’ye verdiği beyanatta şu ifadeleri kullandı:

Tesla Model Y üretimi beklenenden daha erken başlayabilir Bütün Ebatta Gör

“Tayvan’daki Model Y parça tedarikçilerinden gelen bilgiler, Tesla’nın siparişlerinin beklenenden çok daha erken teslim edilmesini arz ettiğini iddia ediyor. Tayvanlı tedarikçiler Tesla’nın seri yapıma tasarlanan tarihten altı ay evvel geçmek için siparişleri hızlandırıdığını belirtiyor.”

Bu söylemeler Model Y’nin gelecek senenin ilk çeyreğinde piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Tesla eskiki yarıyıllarda teslimat tarilerini karşılama mevzusunda büyük kasvet yaşamıştı. İşletme Model Y imaline beklenenden daha erken başlamayı muvaffak olursa, hanesine ehemmiyetli bir artı yazdıracak.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.