Tesla, özerk sürüş bilgisayarlarını sene bitmeden aktüellemeye başlayacak

Tesla, özerk sürüş bilgisayarlarını sene bitmeden aktüellemeye başlayacak

Tesla, otonom sürüş bilgisayarlarını yıl bitmeden güncellemeye başlayacak Bütün Ebatta Gör

Tesla arabaların en ehemmiyetli özelliği hiç kuşkusuz özerk sürüş kabiliyetleri. Bu marifetin altında da bugüne kadar Nvidia yapımı yongalar uyuyordu. Geçtiğimiz Nisan ayında ise Tesla kendi geliştirdiği yongayı duyurdu. Hatta uzun müddettir yeni Tesla arabalar bu yongaya sahip bütün özerk sürüş FSD bilgisayarı ile geliyor.

Elon Musk daha evvelden satılan bütün özerk sürüş özellikli taşıtlar için de büyük bir müjde vermişti. Daha Önceki taşıtlar yeni FSD bilgisayara fiyatsız olarak kavuşacaklar. Taşıtların aktüellemeye başlanacağı tarih ise bilinmez. Ancak bugün Elon Musk, Twitter hesabından 2019’un son çeyreğinde aktüellemelerin büyük olasılıkla başlayacağını haber verdi.

Tesla, otonom sürüş bilgisayarlarını yıl bitmeden güncellemeye başlayacak Bütün Ebatta Gör

21 kat daha fazla performans

Yeni FSD bilgisayarı Tesla taşıtlar için oldukça ehemmiyetli. Kameralar ve muhtelif sensörlerden alınan bilgiyi işleyen bu bilgisayar, performans noktasında noksan kalmaya başlamıştı. Tesla kendi yongayı sayesinde Nvidia’nın çözümüne mukayeseyle 21 kat daha fazla performans aldığına söyledi. Ayrıca hem efor tüketiminde hem de kartın genel biçiminde farklılık olmadığı için daha önceki modellerin yeni bilgisayara aktüellenmesi çok daha rahat olacak.

Ayrıca Bkz. “Optik medya üreticisi Verbatim satıldı”

Ancak her şartta Tesla’nın yeni bilgisayarı takması gereken binlerce Model 3, Model X ve Model S taşıt mevcut. Görünen o ki 2019 bitmeden yeni FSD bilgisayarlar süratle vasıtalardaki yerini alacak. Natürel ki Elon Musk’ın yaptığı paylaşımdaki “büyük olasılıkla” yazısını unutmamak gerek. Başka Bir Deyişle gecikmeler yaşanması muhtemel.

https://techcrunch.com/2019/07/07/elon-musk-tesla-will-most-likely-begin-computer-chip-upgrades-this-year/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.