Tesla, park halindeyken yanan taşıtların ardından, yeni bir pil aktüellemesi yayınladı

Tesla, park halindeyken yanan taşıtların ardından, yeni bir pil aktüellemesi yayınladı
Tesla, park halindeyken yanan araçların ardından, yeni bir batarya güncellemesi yayınladı Bütün Ebatta Gör
Bu hatfa başında Hong Kong‘daki bir Tesla Model S vasıtanın emin bir neden olmadan yandığı iddia edilmişti. Vasıtanın bir apartmanın otoparkındayken birden bire alev aldığı belirtilirken, firma son bir ayda gelen bu ikinci yanma hadisesinden sonra, yeni bir pil aktüellemesi yayınladı.
Ayrıca Bkz. “Valve’ın Steam Link uygulaması artık Apple aygıtlar için indirilebiliyor”

Tesla soruşturmalara devam ediyor

Hong Kong’da reelleşen olan, Şangay‘daki eşi vakadan yalnızca üç hafta sonra alana geldi. Tesla, mevzuyu incelemek için Şangay’a bir takım gönderdi ve soruşturmanın hali hazırda devam etmekte olduğunu belirtiliyor. Firma şimdilik yanan vasıtalarla alakalı ele alınması gereken bir mesele olduğunu kabul etmiyor ve arabalarının yanma ihtimalinin benzinli vasıtalara göre 10 kat daha az olduğunu ileri sürüyor.

Tesla buna karşın yeni bir pil aktüellemesi yayınladı ve mevzuyla alakalı olarak da: “Bataryayı daha fazla gözetmeye ve batarya ömrünü artırmaya destekçi olmak için bugün yeni bir aktüelleme yayınladık. Bu aktüelleme ile Model S ve Model X taşıtlarındaki şarj ve termal idare ayarlarını değiştiriyoruz.” söylemesini yaptı. Bu yazılım aktüellemesinin getirdiği farklılıkların, büyük ihtimalle vasıtanın her bir akümülatör hücresinin sıcaklığını ve şarj seviyesini idareme yararlılığını çoğaldıracağı ifade ediliyor. Bu da fazla şarj ihtimalini eksiltmeye destekçi olacak ve böylece lityum iyon akümülatör kutularının ateş almasını önleyecek.

https://www.cnet.com/roadshow/news/tesla-battery-management-update-model-s-x-hong-kong/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.