Tesla Roadster “özel opsiyon koliyi” ile daha tez süratlenecek

Tesla geçtiğimiz günlerde firmaya göre dünyanın en süratli “seri yapım” arabayı olan Roadster 2‘yi tanıttı. Spor arabadaki “Plaid” modu faalleştirildiğinde 0’dan 100 kilometre/s sürate yalnızca 1.9 saniyede erişebiliyor. Bu mucizevi bir sayı ancak vasıtanın bu sürate potansiyel olarak daha tez çıkabileceği belirtildi.
 

Ayrıca Bkz.Tesla bombayı patlattı: Roadster 2 de tanıtıldı

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı söylemede yeni jenerasyon Roadster’in reklamı yapılan süratinin yalnızca baz model için geçerli olduğu ve işletmenin arabayı bir sonraki seviyeye taşıyacak “özel opsiyon koliyi” sunmayı planladığına söyledi. Başka Bir Deyişle bu da vasıtanın 1.9 saniyeden daha kısa bir zamanda 0’dan 100 kilometre/s sürate çıkabileceği anlamına geliyor.
 

Yeni jenerasyon Roadster, 2020’de yollarda olacak

Özel opsiyon kutusunun maliyeti mevzusunda henüz fotoğrafı bir söyleme yapılmış değil. Roadster 2’nin 250.000 dolar gibi bir maliyet yaftayı taşıdığını göz önüne alırsak muhtemelen pek ucuz olmayacak. İşletmenin piyasaya sürdüğü ilk Roadster modelinin halefi olarak on seneye yakın bir müddet sonra gelen yeni jenerasyon Tesla Roadster’in 2020 senesinde asfalta çıkması bekleniyor.