Tesla Semi’nin ilk alıcısı muhakkak oldu

Tesla Semi siparişleri birikmeye devam ederken elektrikli tır programının başındaki ad olan Jerome Guillen, Tesla’nın ilk alıcısının yeniden kendisi olacağını doğruladı. Guillen yaptığı söylemede, firmanın bu tırları Kaliforniya’nın Fremont kentindeki fabrika ve yeniden Nevada’daki batarya fabrikası arasında yük taşımak için kullanacağını belirtti.
 

Ayrıca Bkz.Yanıp kül olan Ferrari 512 BB bütün 40 bin dolara akdikeni buldu

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, daha evvel bu iki lokasyon arasındaki lojistik giderlerinin oldukça yüksek olduğundan bahsetmişti. Hatta tecrübeli idareyici meseleyi çözmek için Boring Company işletmesiyle yük taşımak için kullanılmak üzere bir hyperloop sistemi kurmayı düşündüklerini dahi söyledi.
 

Tek şarjla gidip gelebilecek

Jerome Guillen, Tesla’nın Hollanda’daki Eriştirme ve Lojistik konferansında yaptığı Tesla Semi sunumu sırasında ilk defa bu meseleyi firmanın elektrikli tırlarını kullanarak çözeceklerini doğruladı. Guillen “Tesla, elektrikli tırın ilk alıcısı olacak. Değişik kuruluşlarımız arasında Amerika Birleşik Devletlerinde yük taşımak için kendi tırımızı kullanacağız” dedi.
 
Google Maps’e göre, Tesla Fremont ve Tesla Gigafactory 1 arasında bütün 415 kilometre mesafe var. Tesla Semi’nin maksimum yükle 800 kilometre yol yapabileceği söylenmişti. Başka Bir Deyişle bu açıdan bakıldığında elektrikli tır bu iki noktadan birine yük taşıdıktan sonra şarj ihtiyacı dinlemeden yüklü biçimde evvelki konumuna geri dönebilecek.