Tesla, taşıtlarının kendiliğinden süratlendiği iddialarını yalanladı

Tesla, taşıtlarının kendiliğinden süratlendiği iddialarını yalanladı

Tesla, araçlarının kendiliğinden hızlandığı iddialarını reddetti Bütün Ebatta Gör

Amerika Birleşik Devletleri Milli Karayolu Trafiği Güvenliği Yöneti, Tesla arabalarının aniden süratlendiğine dair soruşturma başlatılmasını istemiş, işletme bu iddiaları yalanlamıştı. Tesla şimdi ise mevzuyla alakalı yeni bir söyleme yaptı.

Ayrıca Bkz. “Samsung Mobile CEO’su Dj Koh’un misyonuna ceddilen yeni ad emin oldu”

Tesla mesullük kabul etmiyor

Tesla’nın yaptığı söylemede markanın arabalarının “planlandığı gibi çalıştığı” belirtiliyor. Başka Bir Deyişle, arabalar yalnızca alakalı pedala sürücü tarafından basıldığında hızlanır veya yavaşlar. İşletme tahlil ettiği tüm vasıtalarda, taşıt bilgilerinin klasik koşullarda çalışmayı gösterdiğini ve bu sebeple Tesla vasıtaların istemsiz bir biçimde ve aniden süratlendiği suçlamalarına reddetti.

Elon Musk’ın işletmeyi, hem gaz hem de fren pedalının bağımsız sistemlere sahip olduğunu belirterek, her bir pedalın kendi bilgilerini kaydolduğunu, bu sebeple de taşıtın rastgele bir anormalliği raporlayacağını söylüyor. Ancak yaşanan 110 kazanın, beklenmedik ani bir süratlenme sebebiyle yaşandığı iddiaları ise kafa karıştırmaya devam ediyor. Yukarıyadaki videoda misalini görebileceğiniz bu kazaların, kendiliğinden süratlenme neticeyi yaşanıp yaşanmadığı ise henüz çözülmüş değil. Tesla’nın işvereni Elon Musk ise bu iddiaların artta Tesla’yı güç vaziyete düşürmek isteyen petrol işletmelerinin olduğu görüşünde.

https://www.theverge.com/2020/1/20/21074318/tesla-says-faulty-acceleration-allegation-is-completely-false Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman çevrim dışı dahi okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir