Tesla’nın Avrupa’daki ilk fabrikasını nereye kuracağı belirli oldu

Tesla'nın Avrupa'daki ilk fabrikasını nereye kuracağı belirli oldu

Tesla'nın Avrupa'daki ilk fabrikasını nereye kuracağı belli oldu Bütün Ebatta Gör

Tesla, Çin’deki ilk imal kuruluşu olan Gigafactory 3’şan imalini bitirdi ve geçtiğimiz haftalarda bu fabrikadan çıkacak Model 3’lerin test yapımına başladı. Yaşanan bu büyümelerin ardından gözler firmanın bir sonraki fabrikasına başka bir deyişle Gigafactory 4’e çevrildi.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’in ardından bir sonraki imal kuruluşu için Avrupa’yı düşündüğü biliniyordu. Almanya’da tertip edilen 43. “Altın Direksiyon” mükâfat merasimine katılan Musk, buradaki konuşmasında yeni imal kuruluşunun Berlin’deki yeni havalimanının yakınlarında kurulacağına söyledi.

Elon Musk, daha sonra Twitter hesabı üzerinden yaptığı “Giga Berlin” paylaşımıyla da bu söylemesini perçinlemiş oldu. Mevzubahisi imal kuruluşunda pil ve efor aktarma uzuvlarının yanı gizeme Model Y başta olmak üzere taşıt yapımı da yapılacağını belirtti. Musk, 2021’de faaliyete geçmesi tasarlanan Gigafactory 4’şan yanı gizeme kentte mühendislik ve tasarım merkezi kalemtıraşlarını da sözlerine ilave etti.

Firmanın Avrupa’da 44 bin euro’dan başlayan maliyetlerle satışa sunduğu Tesla Model 3 de tertip edilen mükâfat merasiminin orta sınıf kategorisinde “Altın Direksiyon 2019” mükâfatının sahibi oldu. Merasimde mükâfat verilen değişik kategoriler ve sahipleri şöyle:

Sınıfı . Ufak AUDI A 1 Sportback Kompakt BMW 1 Tezsi Orta Sınıf Tesla Model 3 elektrikli Ufak SUV Mazda CX-30 Orta sınıf SUV Jaguar I-Pace elektrikli Büyük SUV Audi e-tron elektrikli Spor araba Toyota Supra En etkileyici araba BMW 8 Tezsi 25 bin euro altında en iyi taşıt Skoda Kamiq 35 bin euro altında en iyi taşıt Kia xCeed En iyi yenilik Michelin havasız lastik

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.