Tesla’nın Çin’deki ilk fabrikası Gigafactory 3’ten yeni görüntüler geldi

Yeni Peugeot 208'in Avrupa maliyetleri muhakkak oldu: Başlangıç noktası 15 bin 490 euro

Tesla'nın Çin'deki ilk fabrikası Gigafactory 3'ten yeni görüntüler geldi Bütün Ebatta Gör

Amerika Birleşik Devletleri’li elektrikli vasıta üreticisi Tesla, Çin’in Şanghay şehrindeki Gigafactory 3 adlı fabrikasından yeni görüntüler paylaştı. Drone ile havadan çekilen görüntülerde ‘Gigafactory Şanghay’da işler iyi gidiyor’ iletiyi verildi.
Ayrıca Bkz. “2020 Hyundai i10’un tasarımını gösteren çizim görseli paylaşıldı”

Tesla, Şanghay hudutları içerisinde yer alacak Gigafactory 3 için lüzumlu uyuşmaları bundan bir sene evvel yapmıştı. Kısa zaman içerisinde tahsis edilen 860 bin metrekarelik alana kurulacak fabrikanın esas atma töreni de bu senenin Ocak ayında reelleşmişti. Aradan geçen yedi aylık süreç içerisinde Gigafactory 3’şan üretiminde hayli yol alındı. Çünkü yeni paylaşılan görüntüler de fabrikanın neredeyse bitme evresine geldiğini gösteriyor.

Tesla'nın Çin'deki ilk fabrikası Gigafactory 3'ten yeni görüntüler geldi
Bittiğinde böyle görünecek 

Bu sene içerisinde bitirilmesi tasarlanan Gigafactory 3’şan Tesla için ehemmiyeti büyük. Mevzubahisi fabrika, firmayı Çin ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticaret savaşı sebebiyle giderek çoğalan aidatlardan gözetecek. Bu sayede Tesla’nın Çin gibi dünyanın en büyük elektrikli vasıta pazarında yaygınlaşmasını sağlayacak. Bunun yanı gizeme Gigafactory 3’şan Çin’deki ‘tamamen yabancı bir üreticiye ait ilk elektrikli vasıta fabrikası’ olması da Tesla için ehemmiyetini çoğaldıran etkenlerden.

Haftada 3 bin elektrikli vasıta imaliyle faaliyete başlayacak olan Gigafactory 3’te yalnızca Çin pazarında satılacak Model 3 ve Model Y’lerin yapımı yapılacak. Gigafactory 3’şan yedi aylık süreçteki gelişimini alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.