TomTom Commuter Projesi

TomTom günlük sürüş tahminlerini almak için planlanan TomTom Commuter projesini bugün duyuruyor.

TomTom günlük sürüş tahminlerini almak için planlanan TomTom Commuter projesini bugün duyuruyor. Gelecekte, sürücüler konutlarına ve iş yerlerine giden en süratli yolu artık öğrenecekler. Dünya standartlarındaki birinci nitelik TomTom anında trafik bilgisi tarafından desteklenen TomTom Commuter, günlük trafikte bulunan ana karar noktalarındaki hipotezi varış zaman ETA / Estimated Time of Arrival mukayese etmelerinin yapılmasını sağlıyor. 

Çoğu dolaşıcı her gün kullandıkları yerleri ve yolları bildikleri için turn-by-turn navigasyona gereksiniminin olmadığını düşünüyor. Ancak sürücüler, değişen trafik gidişatına göre hangi rotanın en acele varılacak yol olduğunu hiçbir zaman bütün olarak bilemezler. TomTom’un bu yeni projesi sürücülerin lüzumu olan işe gidiş ve dönüşe en süratli yolu bulmalarına desteklediyor. 

TomTom Genel Müdürü Corinne Vigreux mevzuyla alakalı şunları söyledi:”TomTom tüm yol ağı genelinde trafik gidişatı ile alakalı eşsiz bir bilgiye sahip. Emelimiz, trafik mevzusundaki uzmanlığımızı dolaşıcıların gerçekten lüzumu olan bilgiye erişmelerini sağlamakta kullanmak. Çoğu sürücü her gün hangi rotanın en süratli rota olduğundan emin olamadıkları bir sürüş çıkmazı yaşıyor. TomTom Commuter, bu bilinmeyenliği kökünden söküp atıyor ve günlük sürücülere şuurlu kararlar vermelerini sağlıyor.