Toyota, 2020 Olimpiyatlarında kullanılacak elektrikli servis taşıtını tanıttı

Toyota, 2020 Olimpiyatlarında kullanılacak elektrikli servis taşıtını tanıttı

Toyota, 2020 Olimpiyatlarında kullanılacak elektrikli servis aracını tanıttı Bütün Ebatta Gör

Dünyanın en büyük araba üreticilerinden olan Toyota, ne yazık ki yüzde 100 elektrikli taşıt sektöründe ivmeyi tutamamış vaziyette. Söz mevzusu piyasada geri kalan işletme, mücadelelerini sürdürmeye devam ediyor. Toyota’nın bu kapsamda planladığı yüzde 100 elektrikli taşıt ise 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında kullanılmak üzere hazırlanıyor.
Ayrıca Bkz. “NASA’dan Güneş ve ISS’nin aynı karede buluştuğu şahane resim”  

Ulaşılabilir İnsan Taşıyıcı Accessible People Mover-APM olarak dilimize çevirebileceğimiz taşıt bütün anlamıyla bir toplu erişim taşıtı değil. Son dakika çözümü olarak değerlendirilen taşıt; vazifeliler ve sporcular ile ulaşım basitliği gereksinimi olabilecek hamile, manili ve yaşlı fertler için düşünülerek geliştirilmiş. Bir giriş rampasına da sahip olan vasıtaya bu sayede tekerlekli sandalye ve sedye yüklenebiliyor. Basmakalıpta sürücü koltuğu dâhil 3 gizeme oturma grubuna sahip olan taşıtın orta oturma grubu gereksinim halinde çıkarılabiliyor.

Toyota, 2020 Olimpiyatlarında kullanılacak elektrikli servis aracını tanıttı Bütün Ebatta Gör

Lityum iyon pillerden efor alan APM, tek bir şarjla 100 kilometre mesafe kat edebiliyor. Taşıtın son sürati ise takribî 20 kilometre/s.

Özellikle Paralimpik Olimpiyatlarında yarışan sporcuların erişim basitliği mevzusunda geçmişte yaşadığı meseleler göz önünde bulundurulduğunda APM’nin ehemmiyetli bir gediği kapatacağına şüphe yok.

Foto Galeri | 6 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.