Toyota, 5 konsept modelini sergileyecek

Toyota, yakıt hücreli hibrit taşıt FCV, cümbüşlü araba FV2, JPN Taksi, Mini Van taşıtlardan Voxy ve Noah konseptlerini sergileyecek.

Toyota Tokyo Motor Show’da 5 konsept modelini sergileyecek

Toyota söylemesine göre, Tokyo Motor Show’da  “Yine Cümbüşlü Şürüş” sloganıyla fuardaki yerini alacak olan Toyota, yakıt hücreli hibrit taşıt FCV, cümbüşlü araba FV2, JPN Taksi, Mini Van taşıtlardan Voxy ve Noah konseptlerini sergileyecek.

Araba tutkunlarına neşeli sürüşü garanti eden dünya prömiyerlerinin yanı gizeme, Toyota hibrit spor araba Aqua G Spor, şahsi sürdürülebilir erişim için ideal çözüm Toyota i-Road ve Toyota’nın bol mükâfatlı spor arabayı GT86 modelinin bir yansıması olan FT-86 Open Konsept modellerini de alkışlara sunacak.

Etrafa yalnızca su buğuyu salarak Toyota’nın etrafçı Teknoloji lere verdiği ehemmiyeti bir kere daha ortaya koyan FCV Konsepti, Toyota’nın “Yine Cümbüşlü Sürüş” felsefesini yansıtan FV2, Japon konukseverliğini sunmak için geliştirilen JPN Taksi konsepti, ailelerin lüzum dinlediği cümbüşlü rahat bir iç mekan ile yakıt ekonomisi sunan Mini Van taşıtlardan Voxy ve Noah konseptleri “Tokyo Motor Show”da otomobilseverlerin karşısına çıkacak.

Hibrit spor araba Aqua G Spor, şahsi sürdürülebilir erişim için ideal çözüm Toyota i-Road ve Toyota’nın bol mükâfatlı spor arabayı GT86 modelinin coşku verici bir yansıması olan FT-86 Open Konsept modellerini de sergileyecek.

Toyota’nın spor konsepti olan 86 serisinin yakın gelecekteki coşku verici yansıması olmaya hazırlanan FT-86 Open konsepti de fuarda gösterilecek. Toyota’nın önden “boxer” motorlu, arkadan itişli, kompakt 2+2 spor arabayı 86 serisinin “cabriolet” versiyonu olan FT-86 Open’in Japonya prömiyeri defuar için özel olarak kullanılan “flaş kırmızı” gövde rengi ile Tokyo Motor Show’da yapılacak.