Toyota, hidrojenle çalışan arabaların maliyetini düşürecek

Toyota, hidrojenle çalışan arabaların maliyetini düşürecek
Toyota, hidrojenle çalışan otomobillerin fiyatını düşürecek Bütün Ebatta Gör
Toyota, öteki otomotiv firmalarına mukayeseyle elektrikli vasıtalara seçenek olabilecek hidrojenli arabalara en ciddi yatırımı yapan işletme diyebiliriz. İşletme önümüzeki 10 yol içinde hidrojenle çalışan arabaların, hibrit vasıtaların maliyetine denk olacağını iddia ediyor. Peki ama nasıl?
Ayrıca Bkz. “Galaxy S10 kamerasına gece modu aktüellemesi geldi”

Platin oranı azaltılacak

Automotive News Europe konferansında, Avrupa Toyota Satış ve Pazarlama müdürü Matt Harrison, 2030 senesine kadar hidrojen otomobillerin, hibrit modellerle maliyet açısından rekabetçi olacağını söyledi. Çünkü işletme kısa bir zaman içinde hidrojen yakıtlı Toyota Mirai’nin ikinci neslini ve on sene içinde de, rakip hibrit vasıtalara eş bir maliyet yaftasıyla üçüncü jenerasyonunu piyasaya sürmeyi tasarlıyor. Toyota Mirai şu an sadece Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya‘da satışa sunuluyor ve 60 bin dolar gibi ciddi bir maliyetle.
Toyota, hidrojenle çalışan otomobillerin fiyatını düşürecek Bütün Ebatta Gör
Bu cins vasıtalarda maliyetleri düşürmenin anahtarı, yakıt hücrelerinin üretilmesi için gereken platinin eksiltilmesinde uyuyor. Toyota’nın emeli, her taşıtta kullandığı 30 gramı takribî 10 grama düşürmek. Çünkü, Platin bulunması güç olan bir metal ve minik ölçülerde üretiliyor. Harrison, 1997 senesinde ilk Toyota Prius’un piyasaya sürülmesinden bu yana, Toyota’nın hibrit modellerin yapım maliyetini yüzde 75 oranında eksilttiğini anımsatıyor ve hidrojen vasıtalarda da aynı şeyi yapabileceklerini ifade ediyor.
https://europe.autonews.com/automakers/toyota-expects-fuel-cell-prices-match-hybrids Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.