Toyota uzun erim gidebilecek güneş enerjili arabalar üzerinde çalışıyor

Toyota uzun erim gidebilecek güneş enerjili arabalar üzerinde çalışıyor
Toyota uzun menzil gidebilecek güneş enerjili arabalar üzerinde çalışıyor Bütün Ebatta Gör
Petrol bazlı yüksek performans sunan vasıtalarımız var ve ayrıca elektrikli arabalar de gitgide yaygınlaşıyor. Ancak Japon otomotiv işletmeyi Toyota‘nın niyeti ise ebedî enerjiye sahip olan güneş enerjili arabalar.
Ayrıca Bkz. “Samsung, SideSync uygulamasını sonlandırıyor”

Uzun vadede coşku verici büyüme

Tesla daha ucuz maliyet ve uzun ömürlü bataryalar üzerinde çalışmakla meşgul olsa da, Toyota güneş enerjili otomobillerin uzun bir vakit süresince çalıştırabilmenin yolunu bulmaya çalışıyor. Los Angeles Times’ın raporuna göre Toyota, Sharp ve Japonya’nın Yeni Enerji ve Endüstriyel Teknoloji Geliştirme Organizasyonu bu projeyi geliştirmek için Toyota’nın Prius modelini test ediyorlar. Şayet projede galibiyet sağlanırsa bu dünya tarihinde çığır açan bir büyüme olacak.
Toyota uzun menzil gidebilecek güneş enerjili arabalar üzerinde çalışıyor Bütün Ebatta Gör

Elektrikli arabalar petrol bazlı taşıtlara göre çok daha bereketli. Ancak bir şarj istasyonuna gereksinimleri var. Toyota ise güneş enerjili vasıtalarla beraber otomobillerin şarj istasyonlarına bağımlı kalmalarını ortadan kaldırarak, otomobillerin gündüz topladıkları enerjiyi gece de kullanabilmelerini hedefliyor. Bu söylemlerin kulağa güzel geldiği bir hakikat ancak kısa vadede böyle bir projenin yaşama geçmesi ise pek olası değil. En azından bu teknolojinin geliştirme aşamasında olması dahi büyük bir ilerleme diyebiliriz.

https://www.latimes.com/business/story/2019-09-12/toyota-is-trying-to-figure-out-how-to-make-a-solar-powered-car-run-forever Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.