Türkiye’de satılan Kron elektrikli bisiklet modelleri ve maliyetleri

Elektrikli bisiklet modelleri popülerliğini artırıyor. Türkiye’de bu alanda en geniş ürün gamına sahip işletmelerden birisi de Kron.

Elektrikli bisiklet pazarı daha evvel de söylediğimiz üzere kesintisiz olarak gelişiyor. Artık Türkiye’de de bir hayli değişik markanın modeli satın alınabiliyor. Ayrıntılarına alttaki haberde yer verdiğimiz Carraro modelleri sonrasında bu sefer ehemmiyetli adlardan Kron imzalı modellere bakmak istedik. Kron’un aynı Carraro gibi Türkiye’de bütün 15 değişik elektrikli bisikleti satılıyor. Firmanın rakibi gibi her lüzuma müteveccih bir modeli bulunuyor ve maliyetler şehir bisikleti ETX1000 ile birlikte 8.115 TL‘den başlıyor. Şirketin Türkiye’de satılan en pahalı modeli ise bütün 19.755 TL‘lik 29 inç EXC2000 modeli oluyor. Bu yukarıyada gördüğünüz bisiklet üst seviye sağlamlık ve performans getiriyor. Hazırladığı elektrikli bisiklet modellerinde genel olarak Shimano ve Bafang imzalı elektrik motoru kullanan Kron, elektrikli tarafta sabredebilir alternatiflere de sahip. Misalin şirketin EDF100 adlı sabredebilir elektrikli bisikleti 7.050 TL maliyet yaftasıyla satılıyor. Kron’un aynı zamanda oldukça esrarengiz tasarımını burada görebileceğiniz EFT100 modeli de Türkiye’de satılan elektrikli bisikletleri arasında.  Bu modelin maliyeti ise 8.470 TL seviyesinde.

Elektrikli bisiklet pazarı sihrime ivmesini sürdürecek

Daha evvel de söylediğimiz gibi bu modeller sayesinde bireyler terlemeden işlerine gidebiliyor, istedikleri zaman spor ya da dolaşmak emelli tura çıkabiliyor ve yokuşlarda konforla yol alabiliyorlar. Ancak Carraro gibi Kron imzalı elektrikli bisikletlere sahip olmak da maliyet açısından kolay değil. Ancak bu noktada bütçe kasveti yaşayan bireyler çözümsüz değil. Pazarda klasik bisikletler için elektrikli mutasyon kitleri çıkıyor. Bunlar standart bisikletleri kolay biçimde elektrikli hale getirebiliyor.