Türkiye’de satılan tek Xiaomi elektrikli bisiklet ve fiyatı

Türkiye’de satılan elektrikli bisiklet modelleri serimizin son misafiri bu sefer Xiaomi oldu. Ancak Xiaomi’nin şu an Türkiye’de sadece tek bir modeli var.

Ayrıntılarına alttaki haberlerde yer verdiğimiz Carraro, Yuki, Trek ve Kron elektrikli bisiklet modelleri sonrasında bu sefer teknoloji dünyasının dev ismi Xiaomi imzalı elektrikli bisikletlere bakmak istedik. Ancak yukarıyada da söylediğimiz gibi Xiaomi’nin Türkiye’de şu an aktüel olarak resmi kanalda satılan TREK gibi sadece tek bir elektrikli modeli bulunuyor. O da QiCYCLE EF1 modeli oluyor. Minik lastikli modellerden olan EF1, resmi kanalda 6.999 TL‘ye elde edilebiliyor. Başka satış kanallarında azıcık daha ucuza bulunabilinen bisiklet, küçük yapıda olmasına karşın herkese hitap ediyor. Baktığımız zaman 208.8 W kapasitesinde lityum-iyon batarya koliyi üstüne kurulan ve 45 kilometre erimi bulunan model, 20 kilometre/s sürate çıkabiliyor. 250W efor ve 7,3 nm tork sunan modelin, toplam ağırlığı 14,5 kilogram seviyesinde yer alıyor. Tamamen doldurulması 3 saat süren bisiklet, dayanabilir yapısıyla apartman dairelerine kolaylıkla taşınabilecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Gece kullanımı için özel aydınlatma sistemiyle gelen model, erim ve sürat gibi bilgileri dolaysız olarak gidondaki ekrandan gözler önüne seriyor. Bir Hayli değişik sürüş moduyla donatılan Xiaomi QiCYCLE – EF1, elektrik motoruyla sürekli pedal desteği sağlayabiliyor ve böylece zorlanmadan bir hayli yokuş rahatlıkla geçilebiliyor.

Elektrikli bisiklet modelleri sayısını artıyor

Diğer mevzularda da söylediğimiz gibi bu modeller sayesinde bireyler terlemeden işlerine gidebiliyor, istedikleri zaman spor ya da dolaşmak emelli tura çıkabiliyor ve yokuşlarda konforla yol alabiliyorlar. Elektrikli bisikletler pahalı gelenlerin imdadına ise sıradan bisikletler için hazırlanan elektrikli mutasyon kitleri çıkıyor. Bunlar standart bisikletleri kolay biçimde elektrikli hale getirebiliyor. Bu arada Xiaomi’nin elektrikli scooter modelleri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Hatta şirketin bu modelleri Türkiye’de oldukça popüler olmuş gidişatta.