UBER’in çekilmesiyle İstanbul’da taksi plakası maliyetleri uçtu

UBER’in çekilmesiyle İstanbul’da taksi plakası maliyetleri uçtu

UBER’in çekilmesiyle İstanbul’da taksi plakası fiyatları uçtu Bütün Ebatta Gör

İstanbul’da taksi plakası maliyetleri çoğalmaya devam ediyor. Plaka maliyetleri 2 milyon TL’yi aştı. İhale dedikodularına müteveccih ilk fotoğrafı söyleme geldi.

Taksi plakası alım-satımı yapan Coşkun Çağlayan, Taksi plakasının kıymeti şu an 2 milyon 150 bin lira etrafında. Bunun çoğalmasının sebepleri UBER’in kapatılması, faizlerin düşmesi ve taksilere zam gelmesi” diye konuştu. Ayrıca maliyetlerdeki ani iniş ve çıkışların önüne geçmek için taksi plakası maliyetlerinin hem oto galeride bulunan tabelalardan hem de internet sitelerinden kaldırılma kararı aldıklarına söyledi.

Ayrıca Bkz. “Glovo, Türkiye’den çekiliyor”

İmamoğlu’ndan plaka ihalesi müjdesi

İstanbul Megakent Belediye İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, son günlerde müzakerelere neden olan taksi plakaları hakkında söyleme yaptı. İmamoğlu, “İBB, İstanbul’un lüzumlarını gözetliyor. Taksi plakası gereksinimi konuşulan bir şey zati. Elbette günü geldiğinde bu yapılacak. Aynen bundan evvel yaptığımız gibi transparan yapılacak. Elbette yapılmalı. Her mevzuda yaptığımız paylaşımcı, cemiyetle diyalog kuran, iş erbabı olan, insanlarla konuşan kavrayışımızla hareket edip, bu mevzuda da yakın zamanda erişim uzmanı dostlarım bir söyleme yapacaklardır. Ama şu an, ‘Şu tarihte şöyle bir bültenimiz var ya da taksi plakaları satacağız.’ diye bir tanımımız yok. Ama elbette İstanbul’un gereksinimi vardır. Bu mevzuda da çalışmalarımız vardır.” dedi.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/imamoglundan-taksi-plakasi-aciklamasi/1709379 Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman çevrim dışı dahi okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir