Volkswagen 2 adet yarı hibrid Golf versiyonu geliştiriyor

Volkswagen’in Golf modeli için mild hybrid yarı hibrit sistemi üzerinde çalıştığı bir zamandır öğreniliyor. Son büyümeler bizlere sistemin ayrıntılarını ortaya çıkardı. Golf MHEV prototipini test etme talihi bulan Autocar’ın verdiği bilgilere göre işletme iki ayrı sistem üzerinde çalışıyor.
 
Sıradan bir yarı hibrit model olan Golf MHEV‘de Kayışla Entegre Marş Jeneratörüne sahip 1,5 litrelik TSI benzinli motor ve ananesel 12V akümülatör ebatlarında 48V Lityum-ion pil yer alırken. Motora tamamen yeni 7-ileri çift kavrama DSG otomatik şanzıman eşlik ediyor.
 
Ayrıca Bkz.Skoda 2025’e kadar değişik segmentlerde beş elektrikli taşıt çıkaracak
Diğer yanda Golf MHEV Plus adlı bir başka model daha geliştirmekte olan Alman üretici, bu modelde ise ön tekerleklere efor veren 35 atlık bir elektrik motoruna yer vermiş. İşi acayip kılan taraf ise bu ikinci motor arka dingile de yerleştirilebiliyor ve bu sayede taşıta dört tekerden çekiş hüneri sağlanabiliyor. Önde yer alan içten yanmalı motora göre elektrikli motorun çok daha az efor üretmesi sebebiyle bütün olarak AWD sistem olmasa da mühendisler bu çözümün vasıtanın yol yakalayışını pozitif etkileyeceğine inanıyor.
 
Golf MHEV’nin neredeyse seri yapıma hazır bir halde olduğunu belirten Autocar editörleri, vasıtanın Start-Stop sisteminin oldukça hatasız çalıştığını söylüyor. Golf MHEV Plus için ötekisine göre daha çok prototip olarak durduğu bildirilirken, sistemin daha karışık olması sebebiyle vasıtanın yapıma girmesi için yazılımının daha da geliştirilmesi gerekiyor.