Volkswagen CEO’su: Sonumuzun Nokia gibi olmasını istemiyoruz

Volkswagen CEO'su: Sonumuzun Nokia gibi olmasını istemiyoruz Tam Boyutta Gör

Volkswagen’in patronu bugün piyasada başarılı olabilmek için sadece iyi otomobil üretmenin yeterli olmadığını aynı zamanda bu araçları dijital ekosisteme entegre etmenin gerekli olduğunu söyledi.

Ayrıca Bkz. “BMW yeni elektrikli SUV modelini 11 Kasım’da tanıtacak”

Volkswagen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess, Bloomberg ile yaptığı röportajda “bugün araba yapmak herhangi bir marka için işin sadece küçük bir parçası” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir Avatar BMW CEO’su Harald Kruger gelecek yıl görevi bırakacağını açıkladı

Volkswagen CEO'su: Sonumuzun Nokia gibi olmasını istemiyoruz Tam Boyutta Gör

İnsan taşımak işlevselliğin sadece bir parçası olacak

Deneyimli yöneticiye göre pazarda başarılı olmak için, tüm yeni modellerin dijital ekosisteme etkin bir şekilde entegre edilmesi ve akıllı telefonlar gibi sürekli internete bağlı olması gerekiyor.

Diess, insan ve eşya taşımanın yakında otomobillerin sunduğu işlevselliğinin yalnızca bir parçası haline geleceğini söylüyor, tıpkı telefon görüşmelerinin artık akıllı telefonların ana işlevi olmaması gibi.

Volkswagen CEO'su: Sonumuzun Nokia gibi olmasını istemiyoruz Tam Boyutta Gör

Nokia’nın çöküşünü örnek gösterdi

Volkswagen, yeni dijital çağa uyum sağlayamayan Nokia ile aynı kaderi paylaşmak istemiyor. 62 yaşındaki Diess, Finli şirketi buna örnek olarak göstererek “yeterince hızlı değilseniz, hayatta kalamazsınız, bunu çalışanladımıza hep söylüyorum” dedi.

Volkswagen, Nokia’nın yaşadıklarını yaşamamak için otomobilleri için kendi işletim sistemini geliştirmeyi düşünüyor. Şirket bunu sadece kendi içinde kullanmakla kalmayıp aynı zamanda rakiplerine de satmayı planlıyor.

Diess’e göre tüm bunlar -Avrupa’nın elektrikli araç sayısında lider olacağı da göz önüne alındığında-, Volkswagen’in dijital çağa en hazırlıklı şirketlerden biri olmasını sağlayacak.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-11-06/vw-s-boss-warns-the-troops-we-don-t-want-to-end-up-like-nokia Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir