Volkswagen, elektrikli station wagon konseptini Los Angeles’ta tanıtacak

Çinli Lynk & Co'nun crossover coupe modelinden ilk fotoğrafı görseller geldi

Volkswagen, elektrikli station wagon konseptini Los Angeles'ta tanıtacak Bütün Ebatta Gör

Volkswagen için yeni bir yarıyılın başlangıcını temsil eden elektrikli ID.3 hatchback geçtiğimiz günlerde yapım bandına çıktı. Gizeme ID ailesinin öbür azalarında. Firma, serinin yedinci abonesinin ön gösterimi olan ID Space Vizzion konseptini Los Angeles Araba Fuarı’nda sergileyecek.

Alman üretici, yeni Volkswagen ID Space Vizzion konseptini “Bir Gran Turismo’nun aerodinamik şahsiyeti ile bir SUV’un genişliği ve modüler yapısını bir arada sunan geleceğin crossover’ı” şekline belirliyor. İşletmenin elektrikli vasıtalar için özel olarak geliştirdiği Millî Eğitim Bakanlığı platformunu kullanacak vasıtanın WLTP ölçümlerne göre 590 km sürüş erimine sahip olacağı söyleniyor.

Volkswagen ID Space Vizzion konseptinin teknik ayrıntıları henüz emin değil. Alman üretici şimdilik vasıtanın tasarımına ve geniş hayat alanına dikkat sürüklemek istiyor. Paylaşılan ilk çizimlere baktığımızda arabanın oldukça sade bir kokpite sahip olduğunu görüyoruz. Sürücünün önünde ufak bir dijital gösterge ekranı, merkezde ise Tesla Model 3’ü anımsayan devasa bir multimedya ekranı mevcut.

Ayrıca Bkz. “Çinli Lynk & Co’nun crossover coupe modelinden ilk fotoğrafı görseller geldi”

Özerk sürüş teknolojileri ile donatılacak ID Space Vizzion konsepti, üç gizeme koltuk kumpası ile toplam altı bireyi gitmek istediği yere götürebilecek. Volkswagen, kabinde kullanılan materyallerin sürdürülebilir hammaddelerden yapıldığının altını çiziyor. Misalin tüm koltuklarda AppleSkin ismi verilen, elma suyu yapımında ortaya çıkan atık maddeler kullanılarak elde edilen suni ten kullanılmış.

Los Angeles Araba Fuarı’nda sahne alacak Volkswagen ID Space Vizzion konseptinin yapım versiyonu 2021’in sonlarında satışa sunulacak. Arabanın Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin pazarları için değişik versiyonlara sahip olacağı söyleniyor.

Foto Galeri | 5 Görsel Görüntüle

https://www.volkswagen-newsroom.com/en/press-releases/new-electric-family-member-id-space-vizzion-will-be-presented-at-the-los-angeles-auto-show-5542 Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.