Volkswagen, yeni elektrikli SUV konseptini tanıttı: 302 at efor ve 450 kilometre erim

Volkswagen, yeni elektrikli SUV konseptini tanıttı: 302 at efor ve 450 kilometre erim
Volkswagen, yeni elektrikli SUV konseptini tanıttı: 302 beygir güç ve 450 km menzil Bütün Ebatta Gör
Alman araba devi Volkswagen, geçtiğimiz günlerde ipucu görsellerini paylaştığı yeni elektrikli SUV konseptini görücüye çıkardı. Şanghay Araba Fuarı evveli özel bir aktiflikte tanıtılan Volkswagen I.D. Roomzz konsepti, markanın 2021’de satışa sunacağı 7 şahsiyet elektrikli SUV modelinin ön gösterimi olacak.

 
Touareg’den daha büyük bir iç mekan

Volkswagen I.D. Roomzz konseptinin uzunluğu 4,915 mm, genişliği 1,890 mm, yüksekliği ise 1,760 mm olarak ölçülüyor. Karşılaştırmak gerekirse, Volkswagen’in bir diğer SUV modeli Touareg’den 37 mm daha uzun olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca,  2,965 mm dingil mesafesine sahip I.D. Roomzz’un Touareg’den daha geniş bir iç mekana sahip olacağı da verilen bilgiler arasında.

Volkswagen, yeni elektrikli SUV konseptini tanıttı: 302 beygir güç ve 450 km menzil Bütün Ebatta Gör

Volkswagen I.D. Roomzz’un ön ve arka dingilinde birer elektrik motoru mevcut. Toplamda 302 at 225 kW efor üreten bu motorlar, 82 kWh’lık pil kolisiyle besleniyor. I.D. Roomzz konseptinin bu kombinasyonla beraber tek şarjla 450 km sürüş erimine WLTP’ye göre sahip olduğu söylendi. I.D. Roomzz’un 0-100 kilometre/s süratlenmesini 6.6 saniyede bitirdiği, maksimum 180 kilometre/s sürate çıkabildiği belirtildi. 150 kW DC süratli şarj desteğine de sahip olan taşıtın pili 30 dakikada yüzde 80 doluma erişiyor.

Ayrıca Bkz. “Atatürk Havalimanı otoparkında unutulan vasıtaların sahipleri aranıyor [Galeri]”

Seviye 4 özerk sürüş teknolojisi 

Volkswagen I.D. Roomzz’un tasarımına baktığımızda, diğer I.D. modellerinde gördüğümüz öne ve arkaya doğru açılan sürgülü kapı trendinin devam ettiğini görüyoruz. Elektrikli SUV’un geniş kabinindeki koltuklar, sürüş moduna göre pek çok yapılandırmaya sahip. Volkswagen, seviye 4 özerk sürüş teknolojisine sahip I.D. Roomzz ile seyahat edecek bireylerin oldukça konforlu bir kabinle karşılaşacağının lafını veriyor.

Volkswagen, yeni elektrikli SUV konseptini tanıttı: 302 beygir güç ve 450 km menzil Bütün Ebatta Gör  

Volkswagen I.D. Roomzz’un kokpiti de şimdiki modellerden azıcık değişik. Sürücü koltuğunun önünde minik bir dijital direksiyon ve diğer konseptlere kıyasla mütevazı ebatlara sahip bilgi-cümbüş ekranı bulunuyor. Alman üretici, elektrikli SUV içerisindeki koltukların geri dönüştürülebilir malzemeden yapılmış “AppleSkin” ile kaplı olduğuna söyledi. Ayrıca, kapı içlerinde de özel bir ahşap malzemenin kullanıldığını belirtti.

Volkswagen I.D. Roomzz konsepti, 18 Nisan’dan itibaren Şanghay Araba Fuarı’nda sergilenecek. Bu tarihte taşıtla alakalı daha fazla bilgi elde etme şansını ulaşacağız.

Foto Galeri | 40 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.