Volkswagen’in ülkemizde kuracağı fabrikanın yeri söylendi

Volkswagen'in ülkemizde kuracağı fabrikanın yeri söylendi
Volkswagen'in ülkemizde kuracağı fabrikanın yeri açıklandı Bütün Ebatta Gör
Yeni fabrika yatırımının lokasyonu mevzusunda Türkiye ve Bulgaristan arasında uzun süreli bir çelişki yaşayan Alman araba devi Volkswagen, geçtiğimiz aylarda seçimini Türkiye’den yana kullandığını fotoğrafı olarak açıklamıştı.
Skoda Karoq ve Seat Ateca başta olmak üzere grup bünyesindeki pek çok taşıtın imal yeri olacağı söylenen fabrikanın hangi şehrimize kurulacağı büyük bir sual işaretiydi ve hipotezler İzmir‘de veya İzmir‘in yakınlarındaki bir şehrimizde kurulacağından yanaydı.
Ayrıca Bkz. “Toyota uzun erim gidebilecek güneş enerjili arabalar üzerinde çalışıyor”  
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan‘ın son söylemeleri kafalardaki bu sual işaretlerini giderdi. Bakan Pekcan, Volkswagen‘in ülkemizdeki ilk fabrikasını Manisa şehrimizde kuracağını açıkladı.
CNN TÜRK‘te Hakan Çelik‘in sunduğu Hafta Sonu programına misafir olan Pekcan, Alman araba üreticisi Volkswagen‘in Türkiye‘ye yapacağı yatırımla alakalı,
Volkswagen‘in yeni imal arabayı için Türkiye’ye pozitif gözle bakılıyor. Alman bakanlarımızla da konuştuk. Bu stilde söylemelerde bulundular. Fabrika Manisa’da kurulacak, yöresi dahi belirli ancak o mevzu Bakanımız Varank‘ın çalışma alanı natürel.” söylemelerinde bulundu.
Alman Ticaret Bakanlığı‘ndan da bu yatırım için Türkiye lehine karar alındığı bilgisini aldığını söyleyen Pekcan, kararın fotoğrafı olarak söylenmesini coşkuyla beklediğini dile getirdi.

1.3 milyar euro yatırımla yaşam bulacak fabrika takribî 5 bin şahsa istihdam sağlayacak. Fabrikanın 2022 senesinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201909151040173219-ticaret-bakani-pekcan-volkswagenin-fabrika-kuracagi-şehri-acikladi/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.