Volvo, yeni elektrikli otobüsünü görücüye çıkardı

Volvo, yeni elektrikli otobüsünü görücüye çıkardı

Volvo, yeni elektrikli otobüsünü görücüye çıkardı Bütün Ebatta Gör

Elektriğe geçiş süreci toplu erişim taşıtlarında da tüm süratiyle devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Hyundai ilk çift katlı elektrikli otobüsünü görücüye çıkarmıştı. Şimdi sahne sırası Volvo’ya geldi. İsveç merkezli üretici, yeni bütün elektrikli otobüsü Volvo 7900 Electric hakkında bazı bilgiler paylaştı.

Dünyanın önde gelen otobüs üreticilerinden biri olan Volvo, elektriğe geçiş mevzusunda da misal teşkil eden şirketlerden. İşletmenin hibrit motorlu Volvo 7900 acelesi otobüsleri uzun müddettir suskun ve düşük emisyonlu bir biçimde İsveç şehirlerini geziyor. Volvo, yeni bütün elektrikli 7900 acelesi ile emisyon salımını sıfıra indirmeye hazırlanıyor. Yeni körüklü otobüs, 2018’de geliştirilen ve uzun müddettir en yoğun hatlarda test edilen konsept otobüsü baz alıyor.

Ayrıca Bkz. “Yeni Mercedes-Benz GLB tanıtıldı: Kompakt gövdede 7 koltuk alternatifi”

Volvo 7900 elektrikli otobüsün 18 ve 18.7 metre olmak üzere iki değişik versiyonu bulunuyor. Sıfır emisyonlu körüklü otobüsün uzun versiyonu 150 yolcu taşıyabiliyor. Taşıtın motoru ve pil kapasitesi hakkında henüz bir söyleme bulunmuyor. Piller, Kombine Şarj Sistemi CCS sayesinde hem seçenek akım AC hem de doğru akımla DC şarj edilebiliyor. Vazife esnasında hattın son durağındaki süratli şarj istasyonundan, gece kullanımda değilken de garajdaki normal AC şarj istasyonundan dolum sağlanıyor.

Volvo 7900 elektrikli otobüs şuanda Stockholm’deki UITP Evrensel Transport Summit’te sergileniyor. Hakikat tanıtımın Ekim ayındaki özel bir aktiflikte yapılacağı da gelen bilgiler arasında.

https://www.volvobuses.com/en-en/news/2019/jun/volvo-buses-uitp.html Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.