Volvo’nun elektrikli taşıt markası Polestar, Çin’de fabrika kuruyor

Geçtiğimiz ay sizlere haberimizde de yer verdiğimiz üzere ilk kere Volvo çatısı altında kendi markasıyla elektrikli spor vasıtasını tanıtan Polestar, tanıtımda yeni modellerin de geleceğine işaret etmişti.
 
Ayrıca Bkz.Polestar 1 hibrit 600 at efor ile artık resmi
İşletme şimdi ise piyasaya süreceği modellerini üretmek üzere Çin’de yeni bir fabrikanın inşasına başladığını duyurdu. Polestar Production Centre Polestar İmal Merkezi ismini verdikleri fabrika Çin’in Çengdu kentinde yer alacak. Kızgın bir zaman çizelgesine sahip olan Polestar bu fabrikayı 2018 senesinin ortalarında bitirmeyi kastediyor. Orada üretilecek ilk taşıt olan Polestar 1‘in haftalık 500 adetlik düşük imal hacimli bir araba olması da bu kuruluşun yapımını hazır hale getirme sürecini basitleştirecektir.
 
Yeni fabrikanın Polestar markasının asla dönüşmesi açısından ilk model ve marka tanıtımı sonrasındaki en ehemmiyetli adım olduğuna dikkat sürükleyen Polestar CEO’su Thomas Ingenlath, Polestar İmal Merkezi’nin çağdaş, ilerici, teknik açıdan gelişmiş ve etrafa duyarlı bir kuruluş olması güzergahıyla markayı yansıtacağını belirtiyor.
 
Volvo, her ne kadar Polestar markasını bir elektrikli taşıt üreticisi olarak duyurmuş olsa da markanın ilk modeli olan Polestar 1, hibrit bir taşıt formundaydı. Bu mevzuya da sarihlik getirme güzergahında adım atan işletme, gelecek modelleri olan Polestar 2’nin Tesla Model 3 rakibi tamamen elektrikli bir taşıt olacağını ve Polestar 3‘ün de tamamen elektrikli bir SUV olacağını belirtiyor.