Yamaha imzalı YDX-MORO serisi iki yeni elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarına motosiklet tarafının dev isimleri alaka göstermeyi sürdürüyor. Bu sefer Yamaha imzalı iki yeni elektrikli bisiklet tanıtıldı.

Elektrikli bisiklet pazarında en son burada ayrıntılandırdığımız performans odaklı şehir bisikleti Civante ile ses getiren Yamaha, bu sefer dağ bisikleti formundaki YDX-MORO ve YDX-MORO Pro ile gündemde. Dolaysız olarak gelişmiş süspansiyon sistemleriyle arazi aksiyonlarına özel tasarlanan bisikletler, üst düzey malzemelerden üretilmiş vaziyette. Eforlarını merkeze konumlandırılan, sürücülere beş değişik destek modu sunan ve oldukça sessiz olan Yamaha’nın yeni PW-X2 elektrik motorundan alan YDX-MORO serisi, bünyelerinde ikiye parçalamış gövde tarafından korunan ve barındırılan 500 Wh batarya koliyi taşıyor. Maksimum süratleri 32 kilometre/s olarak açıklanan modellerin, erim kıymetleri ise maalesef henüz paylaşılmıyor. Gelişmiş disk fren sistemine sahip olan elektrikli bisikletlerin öbür ehemmiyetli teknik ayrıntıları da şimdilik sırrını koruyor.

yamaha elektrikli bisiklet YDX MOROyamaha elektrikli bisiklet YDX MORO

Yamaha YDX-MORO ve YDX-MORO Pro elektrikli bisiklet modelleri kaça satılacak henüz muhakkak değil

Ancak bunun ağustos ayında teknik ayrıntılar ile beraber resmi olarak açıklanacağı aktarılıyor. Aralarındaki farklar da şimdilik bilinmez ancak mavi ve sarı renkte geldikleri görünen elektrikli bisikletler, alandaki en üst seviye seçenekler arasında yer alıyor. Bu açıdan bisikletlerin kesinlikle ama kesinlikle ucuz olması beklenmiyor.