Yeni BMW 3 Çabuksu Touring fotoğrafı olarak tanıtıldı

Yeni BMW 3 İvedisi Touring fotoğrafı olarak tanıtıldı

Yeni BMW 3 Serisi Touring resmi olarak tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Yedinci jenerasyon G20 BMW 3 Çabuksu’nin tanıtılmasının ardından neredeyse bir sene geçti. Şimdi gizeme, bu zaman zarfında bolca kamuflajlı resimlerini gördüğümüz yeni BMW 3 Çabuksu Touring versiyonuna geldi. Alman araba devi, yeni BMW 3 Çabuksu Touring’i fotoğrafı olarak tanıttı.

Yeni BMW 3 Çabuksu Touring, yeni miktarları sayesinde selefine mukayeseyle azıcık daha uzamış. Taşıtın uzunluğu 4709 mm, genişliği 1827 mm, yüksekliği ise 1470 mm olarak ölçülüyor. Aynı biçimde eksen mesafesinde de 41 mm 2851 mm çoğalış yaşanmış. Bu çoğalış sayesinde daha rahat bir hayat alanı elde edilirken, valiz hacmi de selefine göre 5 litre çoğalarak 500 litreye yükselmiş. Arka koltuklar sabrettiğinde hacmin 1510 litreye yükseldiğini de belirtelim.

Yeni BMW 3 Çabuksu Touring, tıpkı daha evvel tanıtılan sedan versiyondaki gibi belirgin bir ön surata kavuşmuş. Asabi görünümlü yeni farlar ve geniş böbrek ızgarası, üst versiyonlarda yatay T biçimi oluşturan hava girişleri ve sis farlarıyla hoş bir tamlık tutmuş. Tavan raylarının standart olarak geldiği yeni BMW 3 Çabuksu Touring’in arka kısmında da T motifine ve yeni LED stoplara yer verilmiş. İç tarafta baş ve diz mesafesi iyileştirilen taşıtın yükleme alanı daha önceki modele göre 112 mm genişlemiş. Ayrıca otomatik valiz kapağıyla da daha pratik bir kullanım sağlanmış.

Yeni BMW 3 Serisi Touring resmi olarak tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Üç benzinli ve üç dizel motor

Yeni BMW 3 Çabuksu Touring’in kaputu altında üç benzinli ve üç dizel birim mevcut. Benzinli tarafın giriş seviyesinde 184 bg efor üreten 1.6 litre turbo motorlu 320i Touring modeli bulunuyor. Hemen üzerinde 258 bg’lik 2.0 litre turbo motora sahip 330i ve 330i xDrive Touring versiyonları yer alırken, serinin en tepesinde 374 bg’lik 3.0 litre altı silindirli turbo birim kullanan M340i xDrive Touring bulunuyor.

Ayrıca Bkz. “Ford, Çin’e özel elektrikli SUV modeli Territory EV’yi tanıttı”

Yeni BMW 3 Çabuksu Touring’i dizel motorlarla seçim etmek isteyenlerin karşısına ilk olarak 318d Touring versiyonu çıkıyor. 150 bg’lik 2.0 litre turbo motora yer verilen giriş seviyesi versiyonu, aynı motoru 190 bg eforla kullanan 320d ve 320d xDrive Touring versiyonları izliyor. Altı silindirli dizel motora sahip 330d xDrive Touring versiyonu ise 265 bg eforla geliyor. 318d ve 320d modellerinde 6 ileri şanzıman standart, 8 ileri otomatik ise opsiyon olarak sunuluyor. Öbür tüm modellerde 8 ileri otomatik standart olarak geliyor.

Yeni BMW 3 Serisi Touring resmi olarak tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Selefine mukayeseyle %25 daha rijit 

Alman üreticinin söylemesine göre yeni BMW 3 Çabuksu Touring selefine mukayeseyle çok daha atletik bir model. Bunu da düşük ağırlık merkezine ve 50-50 gibi müthiş bir ağırlık dağılımına borçlu. Selefine mukayeseyle %25 oranında daha rijit olan taşıtta, yerden yüksekliği 10 mm düşüren M Sport süspansiyonlar da seçim edilebiliyor. Dört pistonlu kaliperlere sahip M Sport frenler de ayrıca opsiyon olarak sunulan teçhizatlar arasında.

Yeni BMW 3 Çabuksu Touring; Advantage, Sport Line, Luxury Line ve M Sport teçhizat seviyeleriyle satışa sunulacak. Henüz maliyeti muhakkak olmayan taşıtın satışına 28 Eylül tarihinden itibaren başlanacağı söyleniyor.

Foto Galeri | 50 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.