Yeni BMW i8 Roadster reklamında Mercedes’e çok ince yollama

Yeni BMW i8 Roadster reklamında Mercedes'e çok ince yollama

Yeni BMW i8 Roadster reklamında Mercedes'e çok ince gönderme Bütün Ebatta Gör

Alman otomotiv devi Daimler’in CEO’su Dieter Zetsche, bugün emekli oluyor ve misyonunu Ola Kallenius’a devrediyor. Bu gidişat karşısında boş durmayan BMW, senelerdir süren güzel rekabeti için Zetsche’ye bir teşekkür videosu hazırlamış. Natürel ki videoda ezeli rakibi Mercedes’e ince bir yollama yapmayı da önemsememe etmemiş.

BMW’nin bugün yayınladığı reklam filmi, firmanın kendi fanlarından ziyade Mercedes fanlarının da büyük alkışını kazandı. ‘Emeklilik geleceğinizi keşfetmektir’ sloganıyla hazırlanan videoda, misyonunu vazgeçmek üzere olan Zetche ile çalışanlarının vedalaşmasını ve beraber hatıra resimleri sürüklemesini izliyoruz. Ardından Zetche kartını teslim ediyor ve işletme vasıtayı olan Mercedes S Serisi’ne binerek evine gidiyor.

Buraya kadar her şey basmakalıp ilerlerken, Zetche’nin sürücüsüne de veda etmesinin ardından izleyenleri bir sürpriz bekliyor. Bir sonraki sahnede garajın kapısı açılıyor ve Daimler’in efsane CEO’su garajından bir BMW i8 ile çıkıyor. Üstelik bütün de bu sahnede ekranda ‘sonunda hür’ ifadesi yer alıyor. Yayınladığı videoyla hem i8’in reklamını hem de ezeli rakibine yollamasını yapan BMW, Dieter Zetsche’ye teşekkür etmeyi de önemsememe etmiyor. Söz mevzusu video, “Seneler süren esin verici rekabet için teşekkürler Dieter Zetsche” tümcesiyle bitiriliyor.

Ayrıca Bkz. “2019 Land Rover Discovery Sport tanıtıldı: İşte maliyeti ve özellikleri”

Daimler: İşverenimiz reel at eforunu seçim eder 

BMW’nin bu ince yollamasına sosyal medya üzerinden cevap veren Daimler, “İşverenimizin emeklilik yolculuğunda reel at eforunu seçim edeceğini düşünüyoruz. Fakat yeniden de öneriniz ve rekabetiniz için teşekkürler” biçiminde bir yorumda bulundu. İşletme, bu laflarını at üzerinde gün batımına doğru ilerleyen iki kovboyun yer aldığı bir GIF ile paylaştı.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.