Yeni Ford Puma’nın tanıtılacağı tarih belirli oldu

Yeni Ford Puma'nın tanıtılacağı tarih belirli oldu

Yeni Ford Puma'nın tanıtılacağı tarih belli oldu Bütün Ebatta Gör  

Bundan iki ay evvelki bir aktiflikte yeni Ford Puma’nın ilk ipucu görselini karşımıza çıkaran Amerika Birleşik Devletleri’li üretici, aradan geçen süreçte taşıtla alakalı rastgele bir paylaşımda bulunmamıştı. Fakat gelen haberlere göre Ford Puma’nın üzerindeki örtü çok yakında kalkacak.

Ford Romanya’nın Facebook hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımla yeni Ford Puma’nın fotoğrafı tanıtım tarihi belirli oldu. Buna göre, Amerika Birleşik Devletleri’li üreticinin yeni crossover modeli 26 Haziran Çarşamba günü görücüye çıkacak. Yeni Ford Puma, 1997-2002 seneleri arasında minik bir coupe modelde yaşam bulan “Puma” adını son senelerde patlama yaşayan SUV dünyasına kazandıracak.

Ayrıca Bkz. “2019 Audi SQ8, 435 atlık hafif hibrit motoruyla tanıtıldı”

Sınıfının en geniş valiz hacmi

Yeni Ford Puma hakkında bildiklerimiz şimdilik oldukça hudutlu. Eskiki söylemelere göre 456 litre ile sınıfının en kullanışlı ve en geniş valiz hacmine sahip olacak. Ford Puma, firmanın mahsul gamındaki EcoSport ve Kuga modelleri arasında kendine yer bulacak. 2019 seneyi bitmeden satışa sunulması tasarlanan crossover, firmanın Romanya’da bulunan Craiova Fabrikası’nda üretilecek.

EcoBoost Hybrid motor

Ford Puma, EcoBoost Hybrid teknolojisi ismi verilen 48 Volt hafif hibrit sisteme sahip olarak gelecek. Bu sistemde 1.0 litre EcoBoost benzinli motor, entegre kayış tahrikli marş motoru/jeneratör ve 48 Volt’luk hava soğutmalı lityum iyon pil mevcut. Frenleme sırasında pili dolduran bu sistem, süratlenme gibi gidişatlarda da benzinli motora ilave tork dayanağı sağlıyor. Böylece yakıt yararlılığı ve performans bir arada sunuluyor. Ford Puma’nın beklenen yakıt tüketimi 5.4 lt/100 kilometre, CO2 salınımı ise 124 g/kilometre olarak söylendi.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.