Yeni Honda CR-V Hybrid Türkiye’ye geliyor: İşte maliyeti ve özellikleri

Yeni Honda CR-V Hybrid Türkiye'ye geliyor: İşte maliyeti ve özellikleri

Yeni Honda CR-V Hybrid Türkiye'ye geliyor: İşte fiyatı ve özellikleri Bütün Ebatta Gör

Geçtiğimiz sene tanıtılan hibrit motorlu Honda CR-V Türkiye’ pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Yakıt bereketliliğinin yanı gizeme i-MMD uslu çok modlu sürüş teknolojisiyle de dikkat sürükleyen Honda CR-V Hybrid, 20 Temmuz’dan itibaren 450 bin TL’den başlayan maliyetlerle akdikeni bekliyor olacak.

Japon üreticinin Avrupa’da satışa sunduğu ilk hibrit SUV olma özelliği taşıyan Honda CR-V Hybrid’in kaputu altında 2.0 litre i-VTEC benzinli birim ve onu destekleyen iki elektrik motoru bulunuyor. Honda CR-V Hybrid’deki bu sistem i-MMD uslu çok modlu sürüş olarak adlandırılıyor. Bu sistem, elektrik motoru devredeyken benzinli motorun elektrik üretmesini sağlayarak yakıt ve elektrik enerjisini en yararlı biçimde kullanmayı kastediyor.

Yeni Honda CR-V Hybrid Türkiye'ye geliyor: İşte fiyatı ve özellikleri

İlk defa CR-V modelinde kullanılan i-MMD hibrit sistemi, ananesel şanzıman sistemi yerine hareket bileşenleri arasında dolaysız irtibat oluşturmak ve daha muntazam tork aktarımı için tek bir statik dişli oranına sahip daha kompakt bir birim kullanıyor. Elektrikli Sürüş, Hybrid Sürüş ve Benzinli Sürüş olmak üzere üç değişik sürüş modu arasında otomatik olarak geçiş yapılmasını sağlayan i-MMD teknolojisi, sürücünün sürüş modları arasında geçiş yapma lüzumunu ortadan kaldırıyor.

Ayrıca Bkz. “2019 Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake tanıtıldı”

Yeni Honda CR-V Hybrid, standart versiyonlardan değişik olarak elektrik takviyeli bir taşıt olduğu için orijinal bir dijital gösterge oturumuna sahip. Bu ekran o anki sürüş modunu gösterirken aynı zamanda sürücünün vasıtayı harekete geçirme noktasında hangi efor kaynağının nasıl davrandığını kavramasını da sağlıyor. Sistem lityum-iyon pilin şarj gidişatını veya grafikler halinde sistemin enerji tüketimini de gösteriyor.

20 Temmuz’da satışa sunulacak yeni Honda CR-V Hybrid‘in Türkiye’deki başlangıç maliyeti 450 bin TL olarak söylendi. Taşıtın Almanya’daki başlangıç maliyeti ise 32 bin 790 euro.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.