Yeni jenerasyon Opel Corsa’nın elektrikli versiyonu tanıtıldı: Karşınızda Corsa-e

Yeni jenerasyon Opel Corsa'nın elektrikli versiyonu tanıtıldı: Karşınızda Corsa-e
Yeni nesil Opel Corsa'nın elektrikli versiyonu tanıtıldı: Karşınızda Corsa-e Bütün Ebatta Gör
Opel yeni jenerasyon Corsa’nın elektrikli versiyonunu resmen tanıttı. Opel Corsa-e olarak adlandırılan araba, beklenildiği gibi Peugeot e-208 ile aynı aktarma uzvuna sahip.

Ayrıca Bkz. “Audi resmen söyledi: TT yapımı sona eriyor, elektrikli model yolda”

Vasıtanın kaputunun altında 100 kW eforunda 136 at ve 260 Nm tork üretebilen bir elektrik motoru var. Opel, elektrikli hatchback’in 0’dan 100 kilometre/s sürate 8.1 saniyede erişebileceğini söyledi.
50 kW-saat’lik bir pil ile donatılan Corsa-e, tek şarjla 330 km yol yapabiliyor. Vasıtadaki pil kolisinin yalnızca 30 dakikada %80 doluluk oranına erişebildiğini belirtelim.
Yeni nesil Opel Corsa'nın elektrikli versiyonu tanıtıldı: Karşınızda Corsa-e Bütün Ebatta Gör

CMP mimarisini esas alıyor

Yeni Corsa, PSA Group’un aynı zamanda Peugeot 208’in esasını oluşturan CMP mimarisi üzerinde yükseliyor. Altıncı jenerasyonuyla ilk defa karşımızda olan araba mevcut modelle neredeyse aynı büyüklükte. Tavan yüksekliği 48 mm kadar düşürülmüş olmasına karşın vasıtanın uzunluğu 4.06 metre kıymetinde kalarak değişmemiş.
Corsa-e’nin baz modelinde 7.0 inç dokunmatik ekranlı bilgi cümbüş ve navigasyon sistemi standart olarak geliyor. Daha üst versiyonlarda ise 10 inçlik bir birim var.
Yeni nesil Opel Corsa'nın elektrikli versiyonu tanıtıldı: Karşınızda Corsa-e Bütün Ebatta Gör
Arabanın değişik özellikleri arasında LED matrix farlar, adaptif sürat değişmezleyici, âmâ nokta asistanı, trafik işareti tarife, özelleştirilebilir dijital gösterge ekranı ve park asistanı bulunuyor.
Yeni Corsa’nın benzinli ve dizel versiyonları da olacak ancak bu modellerin ayrıntıları henüz söylenmedi.
Foto Galeri | 15 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.