Yeni Mercedes-Benz GLB tanıtıldı: Kompakt gövdede 7 koltuk alternatifi

Yeni Mercedes-Benz GLB tanıtıldı: Kompakt gövdede 7 koltuk alternatifi

Yeni Mercedes-Benz GLB tanıtıldı: Kompakt gövdede 7 koltuk seçeneği Bütün Boyutta Gör

Alman üretici Mercedes’in SUV ailesi genişlemeye devam ediyor. Son yarıyılda teaser görselleriyle sıkça karşımıza çıkan yeni Mercedes-Benz GLB fotoğrafı olarak tanıtıldı. Yeni Mercedes-Benz GLB, kompakt bir taşıt olmasına karşın 7 koltuk alternatifine sahip.

Yeni Mercedes-Benz GLB, isminden de anlaşılacağı üzere GLA ve GLC modelleri arasında konumlanıyor. Firmanın kompakt SUV olarak lanse ettiği vasıtanın uzunluğu 4634 mm, genişliği 1834 mm, yüksekliği ise 1658 mm olarak ölçülüyor. 2829 mm ile yeni B serisinden 10 cm daha uzun eksen mesafesine sahip olan yeni Mercedes-Benz GLB, bu sayede geniş bir hayat alanı ve valiz hacmi vadediyor.

Ayrıca Bkz. “Elektrikli hiper araba Rimac C_Two, Forza Horizon 4’e ilave edildi”

Alıcılar yeni Mercedes-Benz GLB’yi 7 koltuk alternatifiyle seçim edebiliyor. Bu versiyonda arka tarafa iki tane direnebilir koltuk ilave ediliyor. Bu koltuklarda 1.68 metre boyundaki şahısların rahatça seyahat edebileceği söyleniyor. Bu kısımdaki yolcular yan sırçalardaki hava yastıklarıyla korunurken; bolca gizleme alanı ve USB girişi gibi özelliklerden de yararlanabiliyor. Aşırıdan koltuk istemeyenler için Alternatifi De mevcut. Bu versiyonda 560 litre olan valiz hacmi, arka koltuklar direndiğinde 1755 litreye kadar çıkıyor.

Yeni Mercedes-Benz GLB tanıtıldı: Kompakt gövdede 7 koltuk seçeneği Bütün Boyutta Gör

Yeni Mercedes-Benz GLB’nin kabin tasarımı firmanın öteki modellerine oldukça benziyor. Son teknolojilerden yararlanılan alanda iki büyük ekrana sahip MBUX bilgi cümbüş sisteminin son versiyonu kullanılıyor. Ayrıca yeni GLB’de S-Serisi’nden alınan bazı özellikler mevcut. Misalin; yeni GLB uygun şartlar altında yarı özerk olarak kullanılabiliyor. Vasıtanın ehemmiyetli sürüş asistanları arasında Etkin Direksiyon Takviyecisi, Etkin Şerit Değiştirme Takviyecisi ve Parktronic özelliğine sahip Etkin Park Takviyecisi bulunuyor.

Eforlu ve faydalı motorlar 

Yeni Mercedes-Benz GLB’nin kaputu altında eforlu ve faydalı motorlar mevcut. Benzinli tarafın giriş seviyesinde 163 bg efor ve 250 Nm tork üreten 1.33 litre motora sahip GLB 200 bulunuyor. Bu versiyon 7 ileri DCT şanzımanla çalışıyor. Üst seviyede ise 224 bg efor ve 350 Nm tork üreten 2.0 litre motorlu GLB 250 4MATIC mevcut. Bu vasıtada da 8 ileri DCT şanzıman kullanılıyor. Dizel tarafında ise GLB 200 d, GLB 200 d 4MATIC ve GLB 220 d 4MATIC versiyonları mevcut. Bu vasıtalardaki 2.0 litrelik dizel motorların eforu 150 ila 190 bg arasında değişirken, hepsinde 8 ileri DCT kullanılıyor.

Foto Galeri | 59 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.