Yeni Nissan Juke 2019’un sonunda tanıtılacak

Yeni Nissan Juke 2019'un sonunda tanıtılacak

Yeni Nissan Juke 2019'un sonunda tanıtılacak Bütün Boyutta Gör  

2011 senesinden bu yana Türkiye’de de satılan Nissan Juke neredeyse pazardaki 10. senesine yanaştı ve şimdiye dek makyaj harekâtlarıyla yaşama tutunmayı muvaffak oldu. Fakat son senelerde ciddi rakiplerinin ortaya çıkmasıyla beraber kentin afacanının da yenilenmesi elzem bir hal aldı. Gelen haberlere göre ikinci jenerasyon Nissan Juke bu senenin sonunda fotoğrafı olarak tanıtılacak.

AutoExpress’in işletme içindeki kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre yeni jenerasyon Nissan Juke’un altyapısında CMF-B platformu kullanılacak. Başka bir deyişle yeni Juke Renault Clio 5 ile platform ikizi olacak. Bu platformun elektrikli versiyonları desteklediği ve yeni Clio’nun hibrit versiyona sahip olacağı öğreniliyor. Dolayısıyla yeni jenerasyon Nissan Juke’un da hibrit ve bütün elektrikli türevlere sahip olması bekleniyor. Çünkü yetkililerin söylemeleri de bu istikamette.

Yeni Nissan Juke 2019'un sonunda tanıtılacak Bütün Boyutta Gör  

Yeni jenerasyon Nissan Juke’un motor yelpazesinin devamında içten yanmalı motorlar mevcut. Kaputun altında 1.0 litre üç silindirli ve 1.6 litre turbo benzinli motorlar bulunurken, bunlardan ikincisi 190 at ortamında efor üretecek. Ayrıca Nissan 1.5 litre dizel üniteden de bırakmayacak. Bu motorun da aktüel bir biçimde kaputun altında yer alması bekleniyor.

Ayrıca Bkz. “Araba satışları Ocak ayında sanki çakıldı”

Yeni jenerasyonla beraber Nissan Juke’un iç ve dış tasarımında da bir dizi farklılık olacak. İlk tanıtıldığında kendine has tasarımıyla pek çok şahsın alakasını sürükleyen Juke, yeni jenerasyonda da bu çizgisini gözeterek yoluna devam edecek. Kabin tarafında da bilgi-cümbüş sisteminin aktüellenmesi, malzeme niteliğinin yükseltilmesi ve yeni teknolojilerden faydalanılması bekleniyor. Ayrıca pek çok şahsileştirme alternatifinin sunulacağı da gelen bilgiler arasında.

https://www.autoexpress.co.uk/nissan/juke/92856/second-generation-nissan-juke-suv-to-be-revealed-in-2019 Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.