Yeni Renault Captur’un tasarımı sızdırıldı

Yeni Renault Captur'un tasarımı sızdırıldı

Yeni Renault Captur'un tasarımı sızdırıldı Bütün Boyutta Gör

Fransız üreticinin ilk kere 2013 senesinde tanıttığı galibiyetli crossover modeli Renault Captur, artık yeni jenerasyonuna kavuşmaya hazırlanıyor. Son zamanlarda sıkça ajan kameralara tutulan yeni Renault Captur, yoğun kamuflaj sebebiyle tasarımındaki başkalaşımı saklı yakalıyordu. Fakat bugün sızdırılan ve yeni Renault Captur olduğu iddia edilen bir görsel taşıtıyla tasarımın bir kısmı ortaya çıkmış oldu.

Mevzubahisi görsel, yeni Renault Captur’un dünya prömiyeri için yapılan çekimler esnasında tutularak Fransız medyasına servis edilmiş. Yeni Renault Captur’da gözümüze çarpan ilk şey, Magane dahil Renault ailesinin pek çok modelinde gördüğümüz yeni far tasarımı oluyor. Bunun yanı gizeme ızgara yapısının daha öncekine kıyasla pek değişmediği, sis farlarının alttaki hava deliklerinden parçalayarak dikey bir meskene kavuştuğu görülüyor. Ayrıca, daha önceki modelde gördüğümüz koruma plakası yeni Renault Captur’da da varlığını sürdürüyor.

Ayrıca Bkz. “Skoda, talebelere özel vasıta paylaşım hizmeti başlattı”

CMF-B platformu üzerine inşa edilen yeni Renault Captur, yanlardaki adaleli görünümü ve rakımlan ön profili sayesinde daha öncekine kıyasla daha heybetli duruyor. Yeni Clio’da da gördüğümüz bu platform, hibrit ve bütün elektrikli versiyonlara olanak verecek biçimde geliştirilmiş. Dolayısıyla yeni Renault Captur’un yeni motorların yanı gizeme plug-in hybrid efor birimiyle gelmesi pek sürpriz olmayacak.

Yeni Renault Captur, hibrit versiyonla beraber gelecek 

Yeni Renault Captur’daki hibrit sistemin Clio’dakiyle eş olması yüksek olasılık. Bu sistem, 89 bg’lik 1.6 litre benzinli motor, 1,2 kWh pil koliyi ve 40 bg’lik elektrik motorunun toplanmasından oluşuyor. Yeni Renault Captur’un hibrit versiyonunda bu pilin 9,8 kWh’e yükseltileceği söyleniyor. Bu sayede saf elektrik modunda 40-50 km gibi bir erim elde edilebilecek.

Yeni Renault Captur’un önümüzdeki aylarda fotoğrafı olarak tanıtılması bekleniyor. Taşıtın tasarımı ve özellikleriyle alakalı henüz fotoğrafı bir paylaşım yok. Dolayısıyla sızdırılan bu görselin olasılığını da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.