Yeni Renault KOLEOS

Yeni Renault KOLEOS, bağımsız kuruluş Euro NCAP tarafından yapılan güvenlik testlerinden beş yıldız elde etti.

Yeni Renault KOLEOS, bağımsız kuruluş Euro NCAP tarafından yapılan güvenlik testlerinden beş yıldız elde etti. Renault markasının pasif güvenlik alanındaki tecrübesinden yararlanan Yeni KOLEOS, Euro NCAP testlerinde harikuladeliği kastetti. Yeni KOLEOS’da son teknoloji sürüşe dayanakçı sistemleri ADAS standart donanım olarak sunuluyor.

Yeni KOLEOS’un Euro NCAP testlerinde elde ettiği zafer, Renault markasının güvenliğe verdiği ehemmiyeti gösteriyor. Çığır açan teknolojiler sunan marka, Yeni KOLEOS ile Euro NCAP testlerini büyük bir zaferle bitirerek erişkin yolcu gözetmesinde yüzde 90, çocuk yolcu gözetmesinde yüzde 79, yaya gözetmede yüzde 63 ve güvenlik dayanağında yüzde 75 puan aldı.

Renault markasının pasif güvenlik alanındaki tecrübesinden yararlanan Yeni KOLEOS, bağımsız NCAP testlerinde harikuladeliği kastetti. Özellikle şiddetli bir çarpışma vaziyetinde kabini gözetmek için motor çerçevesinde esnek limiti çok yüksek çelik, yolcu güvenlik hücresinde de yüksek dayanımlı çelik kullanıldı. Darbe tipine ve yolcunun vasıta içindeki konumuna göre açılan iki adet ön hava yastığı, önde oturanlar için iki adet yan göğüs/omuz hava yastığı, iki adet perde hava yastığı, boyun gücenmesini önleyen ön ve arka baş yardımları, emniyet kemeri altından kaymayı önleyen ön koltuklar ve çocuk koltukları için arka koltuk Isofix irtibat yeri, taşıtta sunulan güvenlik teçhizatlarının arasında yer alıyor.

Güvenlik standartlarından ödün verilmiyor
Etkin güvenlik mevzubahisi olduğunda, Yeni KOLEOS’un standart teçhizatları olan elektronik denge hakimiyetini ESC, elektronik fren efor dağılımını ve yokuş kalkış yardımını bir dizi en son teknoloji sürücü dayanak sistemi bitiriyor ADAS. Tüm bu özelliklere R-LINK 2 tabletten ulaşılabiliyor ve şu avantajları sunuyor:

Etkin Acil Gidişat Fren Sistemi AEBS Kent içi ve Kentler Arası güvence veriyor. Şerit Takip Sistemi LDW ve Âmâ Nokta İhtar Sistemi BSW uyarıyor. Arka görüş kamerası, Otomatik Uzun/Kısa Far AHL ön, arka ve yan park sensörleri ve eller özgür park dayanak sistemi Kolay Park Takviyeyi desteklediyor.