Yeni Renault ZOE, Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu

Yeni Renault ZOE, Avrupa'nın en çok satan elektrikli otomobili oldu Tam Boyutta Gör

Fransız otomobil üreticisi Renault, bu yıl Avrupa‘da kaç elektrikli otomobil sattığını açıkladı. Yayınlanan rapora göre üçüncü nesil Renault ZOE şirketin en popüler elektrikli aracı oldu.

Ayrıca Bkz. “iPhone’ların tasarımcısı Ferrari’nin başına geçebilir”

İlginizi Çekebilir Avatar Yeni Renault ZOE Türkiye’ye geldi: İşte elektrikli otomobilin fiyat etiketi

Ocak-Kasım döneminde 84 binden fazla ZOE satıldı. Bu da geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse iki kat fazla demek. Model bu sayede Avrupa‘nın en çok tercih edilen elektrikli otomobili unvanını aldı.

Yeni Renault ZOE, Avrupa'nın en çok satan elektrikli otomobili oldu Tam Boyutta Gör

Şirketin basın açıklamasına göre Renault ZOE, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Portekiz’de en çok satanlar arasında. Piyasaya sürülmesinden bu yana Avrupa’da 268 binden fazla ZOE satıldı.

Türkiye’ye de geldi

Üçüncü nesil Renault ZOE, 2019 yılında tanıtılmıştı. Araç güncellenmiş tasarım, 52 kWh batarya ve 395 kilometre menzil sunuyor. Ayrıca 338 litrelik geniş bir bagaj hacmine sahip.

Yeni Renault ZOE, Avrupa'nın en çok satan elektrikli otomobili oldu Tam Boyutta Gör

Yeni Renault ZOE kısa süre önce Türkiye‘ye de geldi. Daha uzun menzil, daha fazla sürüş konforu, birinci sınıf enerji verimliliği ve şarj çeşitliliği sunan üçüncü nesil ZOE, Aralık ayına özel 349 bin TL’lik indirimli fiyatıyla satışa çıktı.

https://en.media.groupe.renault.com/news/renault-leader-of-ev-sales-in-europe-9c0d-989c5.html Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir