Yenilenen CLIO HB ve Sport Tourer

Yenilenen CLIO HB 48.150TL, Clio Sport Tourer ise 52.150TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Yenilenen CLIO HB ve Sport Tourer, full-LED Pure Vision farları ile beraber tertemiz tasarım ayrıntıları sayesinde çok daha çekici bir görünüme sahip.

Yenilenen Clio Ailesi, geniş bir motor alternatifi ve zengin ekipman seviyesine sahip. Yenilenen CLIO HB 48.150TL, Clio Sport Tourer ise 52.150TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuluyor.

ClioIV markanın 2012’de ortaya çıkan yeni tasarım kimliğini bünyesinde barındıran ilk Renault modeliydi. Yenilenen Clio, C biçimli gündüz farlarını da kapsayan full-LED far imzası ile Marka’nın tasarım kimliğini vurgulamayı sürdürüyor. Clio, yeni ızgara ve ön tampon oranları ile yeni bir ön görünüme sahip.

Yenilenen CLIO,Renault’nun üst segment modellerinde kullanılan malzemeler ile donatıldı. İç mekanda kullanılan döşemeler tertemiz ve kullanılan plastik malzemenin değiş ve görsel niteliğine özel ehemmiyet gösterildi. Krom ayrıntılar ise daha dingin ve mat bir görünüme sahip; renkler ise çok daha elit.

Yenilenen Clio HB Türkiye’de Joy, Icon ve GT Lİne olmak üzere 3 ekipman seviyesi ve 3 benzinli, 3 dizel olmak üzere 6 değişik motor alternatifi ile pazara sunuluyor. Benzinli motorlar 1.2 16V 75 ve 1.2 120 bg manuel ,1.2 Turbo EDC 120bg otomatik; dizel motorlar 1.5dCi 75 ve 90bg manuel ayrıca 1.5dCi EDC 90bg otomatik.

Clio Sport Tourer ise Joy ve Icon olmak üzere 2 ekipman seviyesi ve 2 benzinli, 3 dizel motor alternatifi ile alıcının alkışına sunuluyor. Benzinli motorlar 1.2 16V 75 manuel ,1.2 Turbo EDC 120bg otomatik; dizel motorlar 1.5dCi 75 ve 90bg manuel ayrıca 1.5dCi EDC 90bg otomatik.

Clio’da güvenlik ve sürüşe destekçi sistemleri ayrıca konfor donanımları da dikkat sürüklüyor. Anti Blokaj Fren Sistemi ABS, Elektronik Denge Programı ESC, Acil Fren Destek Sistemi AFU, Yokuşta Kalkış Destek Sistemi Hill Holder, sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları standart ekipman olarak yer alıyor.

Arka park sensörü, Full Led Farlar, sis lambaları, elektronik klima, elektrikli dayanan dış dikiz aynaları, R-Link, Uslu Park Sistemi, Geri Görüş Kamerası opsiyonlar arasındaki ekipmanlardan kimileri.

Yenilenen Clio’ya dört yeni renk alternatifi ilave edildi Intense Kırmızı, Titanyum Grisi, Sedef Beyaz ve Demir Mavi. Bununla beraber yeni jantlar ve jant kapakları ile beraber çok daha geniş şahsileştirme programı da alıcıların alkışına sunuluyor.