Yerli araba, MWC 2020’de tüm dünyanın alkışına sunulacak

Yerli araba, MWC 2020'de tüm dünyanın alkışına sunulacak

Yerli otomobil, MWC 2020'de tüm dünyanın beğenisine sunulacak Bütün Ebatta Gör

Geçtiğimiz senenin sonunda tanıtılan yerli arabanın sergileneceği ilk fuar muhakkak oldu. TOGG’un geliştirdiği yerli araba, 24-27 Şubat tarihleri arasında tertip edilecek GSMA Mobil Dünya Kurultayı’nde MWC görücüye çıkarılacak.

Türkiye’nin yerli arabayı, MWC’de Turkcell’in standında boy gösterecek. TOGG’da yüzde 19 hisseyi bulunan Turkcell’in Bilgi ve İrtibat Teknolojilerinden Mesul Genel Müdür Dayanakçısı Serkan Öztürk, “Otomobilimizi Barselona’ya götüreceğiz, göstereceğiz. İlk kez yerli otomobilimizi tanıtma fırsatı bulacağız hep birlikte” söylemesinde bulundu.

İlginize Sürükleyebilir Avatar Yerli araba sonunda tanıtıldı! İşte yerli araba tasarımı

Günümüzde otomotiv firmalarının teknoloji fuarlarına karşı alakası ehemmiyetli derecede arkasıydı. Çünkü TOGG CEO’su Gürcan Karakaş da eskiki söylemelerinde olağan araba fuarlarından ziyade teknoloji odaklı fuarlara alaka göstereceklerini belirtmişti. Bununla alakalı ilk adım geçtiğimiz hafta CES 2020’de atılmış, fuara katılan TOGG kurulu yerli arabayı dünyaya anlatma fırsatı bulmuştu.

Ayrıca Bkz. “Türkiye’de kullanılan mazot ne kadar nitelikli?”

2022’de yollara çıkması tasarlanan yerli araba için çalışmalar devam ediyor. Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşa edilecek fabrikada senede 175 bin yerli araba üretilmesi ve 4.500 şahsa istihdam sağlanması tasarlanıyor.

Şarj altyapısı için lüzumlu ağ hazırlıkları yapılıyor

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de bugün katıldığı bir programda yerli arabayla alakalı söylemelerde bulundu. Dönmez, yerli elektrikli arabaların satışa sunulmasıyla beraber 2030’lu yıllarda Türkiye’de 1 milyondan fazla elektrikli araba olacağını belirtti. Bu arabaların şarj altyapısı için lüzumlu ağ hazırlıklarını da yaptıklarını söyleyen Dönmez, bunun için TOGG ile beraber çalıştıklarını dile getirdi.

Foto Galeri | 35 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman çevrim dışı dahi okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir