Yerli arabanın iki ebatlı çizimleri bitirildi

Yerli arabanın iki ebatlı çizimleri bitirildi

Yerli otomobilin iki boyutlu çizimleri tamamlandı Bütün Ebatta Gör

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli arabayla alakalı yeni söylemelerde bulundu. Projenin tasarlandığı gibi ilerlediğini belirten Varank, 2019 seneyi sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirtti. 2022 senesine gelindiğinde de yerli arabayı yollarda göreceğimizi laflarına ekledi.

“Çok hoş bir taşıt ortaya çıktı” 

Mustafa Varankl, yerli araba projesini üstlenen ‘Türkiye’nin Arabayı Teşebbüs Grubu’na ceddilen CEO ve takımının son derece deneyimli ve profesyonel olduğunu söyledi. Varank, “Allahın İzniyle 2019 seneyi sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklar. Türkiye’nin arabasının prototipini görmüş olacağız. Şu anda iki ebatlı çizimler bitirildi, oldukça hoş bir taşıt ortaya çıktı” biçiminde konuştu.

Ayrıca Bkz. “Mercedes GLE 580 tanıtıldı: 483 bg’lik hibrit yardımlı V8 motor”

2022 senesinde yollarda olması tasarlanan yerli arabanın çağın gereklerine son derece uygun olduğunu belirten Varank, sınıfının en iyisi bir elektrikli araba ortaya çıkacağına inandıklarını dile getirdi. Bunun için elektrikli taşıtların altyapısı ile alakalı operasyonları en kısa zamanda Türkiye’de reelleştireceklerini de laflarına ekledi. Varank, 3 ebatlı çizim ve mühendislik çalışmalarının da sürdüğünü belirtti.

15 senede 5 model ve 3 makyaj yapılacak

Bakan Varank, yerli arabayla alakalı 15 senelik bir tasarı oluşturulduğunu söyledi. Buna göre, 15 senede 5 model ve 3 facelift makyaj yapılması düşünülüyor. Daha evvel yapılan söylemelerde ilk üretilecek modelin tamamen elektrikli bir SUV olacağı söylenmişti. Ayrıca yerli arabanın 3. seviye özerk sürüşe hazır bir taşıt olacağı da iddia edilen özellikler arasındaydı.

https://www.dha.com.tr/son-dakika/bakan-varank-yerli-arabada-prototip-2019-sonunda-cikacak/haber-1648983 Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.