Yerli otomobil fabrikasında 24 saat canlı yayın başladı

Yerli otomobil fabrikasında 24 saat canlı yayın başladı Tam Boyutta Gör

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobilin üretileceği fabrikayla ilgili yeni bir güncelleme paylaştı. Gemlik’teki TOGG tesisinin inşa çalışmaları artık 24 saat canlı olarak yayınlanıyor.

Konuyla ilgili resmi twitter hesabından bir duyuru paylaşan TOGG, “Gemlik’teki çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Heyecanımızı, Gemlik Tesisimizdeki çalışmalarımızı artık sizlerle canlı olarak paylaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi. Yerli otomobilin üretileceği tesisteki çalışmalar togg.com.tr/content/videos veya TOGG Youtube kanalından canlı olarak takip edilebiliyor.

İlginizi Çekebilir Avatar Yerli otomobil fabrikası ne durumda? TOGG’dan yeni bilgiler geldi

Ayrıca Bkz. “2021 Dacia Sandero ve Sandero Stepway fiyatları ne kadar arttı? Nisan’da fiyatlar ne durumda?”

TOGG, Gemlik tesisindeki çalışmalarda gelinen noktayla ilgili açıklamalarda da bulundu. Buna göre boya tesisinin temel altı su yalıtım işleri, temel demir imalatlarının yüzde 85’i ve temel beton işlerinin yüzde 70’i tamamlandı. Kolon imalatları başladı. Gövde tesisinin de temel altı su yalıtım işlerinin yüzde 85’i, temel demir imalatlarının yüzde 50’si ve temel beton işlerinin yüzde 30’u tamamlandı. Soket imalatları başladı.

Gemlik’teki montaj tesininde de durum benzer. Bu alanda da temel altı su yalıtım işlerinin yüzde 70’i, temel demir imalatlarının yüzde 35’i ve temel beton işlerinin yüzde 16’sı tamamlanmış durumda. Enerji tesisinde de az önce saydığımız tüm maddelerin tamamlandığı ve kolon imalatlarının başladığı ifade edildi.

Zemin iyileştirme çalışmalarındaki son durum ise şöyle:

Yapılan toplam kazı: 1 milyon 100 bin m3 Yapılan dolgu: 355 bin m3 Üretilen zemin güçlendirme kolonu: 38 429 adet Temel güçlendirmeleri tamamlanan birimler: Arıtma, Montaj, Enerji, Boya, Gövde, Giriş, Batarya

Gemlik tesisinde üretilecek ilk SUV modelin 2022 yılı sona ermeden banttan inmesi planlanıyor. 

https://twitter.com/TOGG2022/status/1380494235498074113

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir