160 kilometre erim sunan çağdaş elektrikli bisiklet: Radiant Carbon

Elektrikli bisiklet pazarı büyümeye devam ediyor. Bu sefer karşımızda Tony Ellsworth imzalı The Ride Bikes Radiant Carbon bulunuyor.

Dünyaca ünlü dağ bisikleti üreticisi Tony Ellsworth tasarımını taşıyan ve The Ride Bikes firmasından gelen Radiant Carbon, çağdaş bir tasarıma sahip. Üç değişik gövde rengiyle tasarlanan elektrikli bisiklet, görebileceğiniz üzere önde sadece tek bir maşa kolu taşıyor. Bünyesinde süspansiyon sistemi yer almayan ve karbon fiber kullanılarak üretilen model, zincir yerine bütün 80 bin kilometre sürüş ömrü bulunan karbon kayış sistemi ile aktarım asıllaştırıyor. Bu açıdan daha kullanışlı bir seçenek olan bisiklet, teknik olarak baktığımız zaman 60 Nm / 500 W eforunda bir ortaya konumlandırılan Shimano imzalı elektrik motoru taşıyor. Bu motor ile 32 kilometre/s sürate çıkabilen Radiant Carbon, 630 Wh batarya kutusuyla 160 kilometre erim getiriyor. Bu da bir hayli birey için fazlasıyla yeterli görünüyor. Önde ve arkada disk frenlerin kullanıldığı elektrikli model, entegre LED aydınlatma ile geliyor ve Shimano bilgi ekranı üzerinden Bluetooth iletişim de sunuyor.

Radiant Carbon elektrikli bisiklet ucuz değil

Sadece 360 adet üretilecek bisikletin maliyeti ise bütün 5 bin dolar seviyesinde yer alıyor. Bu da elbette bisikleti çok kısıtlı bir kitle için uygun kılıyor. Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.