160 kilometre erim ve 52 kilometre/s sürat sunan elektrikli bisiklet: HyperScrambler 2

Daha evvel de sık sık karşımıza çıkan Juiced Bikes, kısa süre evvel teknik olarak iddialı HyperScrambler 2 elektrikli bisiklet modelini tanıttı.

Juiced Bikes şirketsının elektrikli bisiklet modellerine hatırlarsınız daha evvel de yer vermiştik. Bu mevzuda her zaman iddialı bisikletlere imza atan şirket, yeni modeli HyperScrambler 2 ile teknik anlamda çıtayı iyice yükseltiyor. Tasarımsal açıdan karşımıza yeniden motosiklete kaçan çizgide bir model çıkaran şirket, bu sefer özellikle performansa odaklanmış gibi görünüyor. Verilen bilgilere göre bisikletin kalbinde Bafang ile beraber geliştirilen sürekli 1.000W, maksimum da ise bütün 2.000W efor verebilen bir elektrik motoru yer alıyor. Bu motor ile 52 kilometre/s sürate kadar çıkış yapabilen HyperScrambler 2, istenirse bir motosiklet gibi pedal çevirmeden de yol alabiliyor. Shimano marka dişli sistemi kullanan bisiklet, bünyesinde iki adet 52-volt, 19.2-Ah batarya koliyi taşıyor. Orta kısımda yer alan bu karşılıklı bataryalar sayesinde bisiklet bütün 160 kilometre erim getiriyor. Hatta sakin kullanımda 160 kilometre’nin üzerine çıkılabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu da gerçekten çok iyi duruyor.

Juiced Bikes HyperScrambler 2 elektrikli bisiklet ile ses getirmeyi başardı

Bu kadar yüksek teknik ayrıntının karşılığı elbette ucuz olmuyor. İki değişik renkte hazırlanan bisikletin istenirse tek batarya kutulu versiyonu da alınabiliyor. Tek batarya kutulu sürüm 2.999 dolar seviyesinde. Çift bataryalı sürümde maliyet 3.999 dolar seviyesine çıkıyor. Modelin özellikle ABD’de çok popüler olacağı düşünülüyor.