2018 Cenevre Araba Fuarı’nın en iyi konsept taşıtları

 

Bu sene 88. kere tertip edilen 2018 Cenevre Araba Fuarı, her zaman olduğu gibi bu sene de oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Birbirinden şanlı markaların geleceği yansıtan tasarımlara ve en yeni teknolojilere sahip modellerini görücüye çıkardığı fuarda, elektrikli ve özerk taşıtlar otomotiv sektörünün geleceğini gözler önüne serdi.
 

2018 Cenevre Araba Fuarı’nda sergilenen taşıtlar arasında en popülerleri imale hazır modeller oldu. Ancak bu modellerin yanı gizeme eksantrik tasarımlara ve özelliklere sahip konsept taşıtlara da alaka oldukça yoğundu. Cenevre’deki konsept taşıtlar arasında kuşkusuz en yoğun alakayı pek çok markanın elektrikli vasıta pazarına girişinin ayak sesleri olan “elektrikli vasıta” konseptleri gördü.

 
Ayrıca Bkz.Goodyear’dan donakaltıcı konsept: “Fotosentez yapan lastik”
 

Aynı zamanda sahip olduğu sensörler ve kameralar dahil pek çok teknolojiyle donatılan sürücüsüz taşıtlar da büyük oranda alaka topladı. Biz de Mitsubishi e-Evolution konseptinden Audi ve Airbus’ın Pop.Up Next konseptine, Subaru Viziv Tourer’dan Icona Nucleus’a kadar 2018 Cenevre Araba Fuarı’nda sergilenen alaka çekici konsept taşıtları bir araya getirdik. İşte Cenevre’de sahne alan en iyi konsept taşıtlar: