2018 Mercedes-AMG GT4 modeli Cenevre Fuarı evveli yakalandı

 

Geçtiğimiz sene tertip edilen Cenevre Araba Fuarı’nda dört kapılı AMG GT konseptini sahneye çıkaran Mercedes, bunun gelecek imal modelinin tasarımı açısından bir ön gösterim olarak görülebileceğinin altını çizmişti. Karşımıza çıkan bu görüntüler ise işletmenin ne kadar haklı olduğunu ispatlar kalitede.

2018 Cenevre Araba Fuarı’nda kendini gösterecek yeni AMG GT4’nam prototipi bir zamandır test ediliyor. Gelen bu görüntüler de taşıtın İsveç’te yapılan kış testleri sırasını tutuldu.

Gerçeğine bakılırsa AMG GT4 adı sadece  proje evresinde geçerli olacak. AMG şefi Tobias’ın belirttiğine göre imal taşıtı GT4 olarak adlandırılmayacak. Peki o zaman adı ne olacak? Bunun için Mart ayındaki Cenevre Araba Fuarı’nı beklemek zorundayız.

 
Ayrıca Bkz.2018 Mercedes-Benz A İvedisi fotoğrafı olarak tanıtıldı
 

“Bitmiş halini bazı insanlara gösterdim” 

Yukarıyada da belirttiğim gibi dört kapılı yeni AMG modeli 2018 Cenevre Araba Fuarı’nda tanıtılacak. Taşıt kamuflajlı olsa da geçen seneki konseptin tasarımını devam ettirdiği sarihçe görülebiliyor. Çünkü Tobias Moers da “Taşıtın bitmiş halini bazı insanlara gösterdim ve konsepte bu kadar yakın olmasına çok afalladılar.” biçiminde bir söylemede bulundu.

 
 
 

Prototipin iç tarafına baktığımızda ise yeni tanıtılan 2018 A Serisine oldukça eş bir tasarımla karşılaşıyoruz. Eş tasarımda ve tuş kumpasına sahip bir direksiyon, hava çıkışları ve yan yana konumlandırılmış yatay ekranlar göze çarpan ayrıntılar arasında yer alıyor.

İki kapılı AMG GT Coupe modelinden bazı tasarım ipuçlarına sahip olsa da, kaputun alt kısmında ise daha çok şimdiki E İvedisi ailesinden esinlenecek. Bu motorlar arasında E63’nam V8 bi-turbo motoru da yer alacak.

 

Hibrit versiyonu kazanç mı? 

Yeni AMG GT4’nam hibrit versiyona sahip olup olmayacağı mevzusunda henüz fotoğrafı bir onay yok. Ancak, konsept taşıtı Mercedes’in EQ Power+ markası altında tanıtıldığı için bir plug-in hybrid versiyon beklemek çok da abes olmaz.

AMG GT4 modeli imal safhasını bitirdiğinde doğrudan Audi A7 Sportback, BMW 6 İvedisi Gran Coupe ve Porsche Panamera gibi eforlu rakiplerle karşı karşıya olacak.