2018 Toyota Auris, iki hibrit motor alternatifiyle tanıtıldı

 

Toyota, Cenevre Araba Fuarı’nda 2018 Toyota Auris modelini görücüye çıkardı. 20 senelik hibrit geçmişi olan marka, alıcılarının isteklerine kulak vermiş ve yeni Auris modelinde iki değişik hibrit motor alternatifine yer vermiş.
 

Firmanın yeni TNGA platformu üzerine inşa edilen 2018 Toyota Auris’in dış görünüşünde ehemmiyetli aktüellemeler mevcut. Boyu 40mm uzatılan taşıtta bu sayede daha uzun bir eksen mesafesi yaratılmış. Ayrıca kaputun yüksekliği eksiltilerek sürücü için daha pak bir görüş açısı sağlanmış.

 
 
 
Vasıtanın geneline bariz hatlar egemen olurken, kolonlar ve tavanda vasıtanın renginden değişik olarak siyah renge yer verilmiş. Ayrıca ön tarafta tamponun tamamen yenilendiği göze çarparken, ön farların parçalı yapısı da dikkat çekici ayrıntılar arasına girmiş. Arka tarafta ise valiz kapağının sahip olduğu yapı yenilenirken, tamponun valiz kapağına göre çıkıntısı azıcık daha çoğaldırılmış gibi görünüyor.
 
 
 
Ayrıca Bkz.Ssangyong’un elektrikli SUV konsepti e-SIV görücüye çıktı
 

2018 Toyota Auris’in kaputunun altındaki alternatifler arasında artık sadece bir benzinli ve iki değişik hibrit motor alternatifi yer alıyor. Hibrit olmayan alternatifte 1.2 litre turbo benzinli motor bulunuyor. Hibrit tarafında ise C-HR ve bir evvelki jenerasyon Auris’te bulunan 122 atlık 1.8 litre motor vazifesine devam ederken, daha fazla performans isteyenler için 180 atlık 2.0 litre hibrit alternatifi de ilave edilmiş vaziyette.

 
 
 

Şimdilik hakkında bu kadar bilgiye sahip olduğumuz 2018 Toyota Auris’in ne zaman ve hangi maliyet yaftasıyla piyasaya sunulacağı ise henüz öğrenilmiyor.