600 atlık Polestar 1 hibrit, Cenevre’de alkış topladı

 

Elektrikli vasıta pazarına istikamet veren marka olarak zikredilen Tesla ile bu kulvarda yarışmak için Polestar isminde kendi alt markasını kuran Volvo, bu simgeye sahip olarak üretilecek ilk modeli Polestar 1 Coupe’yi 2018 Cenevre Araba Fuarı’nda görücüye çıkardı.
 

Fuarda Volvo’nun hemen yanı başında kendi alanına sahip olan Polestar’ın şimdilik sergileyeceği tek vasıta var. Ancak işletme yetkilileri önümüzdeki 10 sene içerisinde iki elektrikli modelin daha geleceğinin lafını veriyor. Bunlar elektrikli bir sedan yada sportback olması beklenen Polestar 2 ve Volvo tarafından SUV olarak onaylanan Polestar 3.

 

Şimdilik tek model olarak sergilenen Polestar 1, sansasyonel tasarımıyla alakayı üzerine sürüklemeyi muvaffak oluyor. Oldukça asabi bir görünüme sahip olan vasıta natürel olarak Volvo yellerini üzerinde bolca bulunduruyor. İç dünyasına bakıldığında ilk göz çarpan ayrıntılar arasında turuncu renkte seçim edilmiş emniyet kemerleri oluyor. Konsolda kapı içlerinde yumuşak ten malzeme özel bir hissiyat sağlarken, bolca yer verilen krom ayrıntılar da görünümü bitiriyor.

 
 
 

Dijital gösterge oturumuna sahip olan vasıtada Volvo’dan görmeye alışkın olduğumuz bilgi-cümbüş ekranı iki hava çıkışının arasında dikey konumlandırılmış olarak bulunuyor. Pek çok teknolojiyi bünyesinde barındıran vasıtada, iOS ve Android uygulama aracılığıyla uslu telefonları anahtar olarak kullanılabiliyor.

 
Ayrıca Bkz.2019 Mercedes-AMG C43 4MATIC ortaya çıktı
 

İki elektrikli motora sahip olan Polestar 1’de bu motorlar toplamda 218 at efor üretiyor ve 150km erim sağlıyor. Polestar’ın belirttiğine göre bu kıymet hibrit pazarındaki en uzun erim olarak görülüyor. Polestar 1, 2 litre dört silindir benzinli motorla birleştirildiğinde totalde 600 at efora kavuşuyor.