BMW ve Mercedes, sürücüsüz araçlar konusundaki iş birliğini askıya aldı

BMW ve Mercedes, sürücüsüz araçlar konusundaki iş birliğini askıya aldı Tam Boyutta Gör

Otomotiv sektörünün iki dev ismi BMW ve Mercedes, bundan yaklaşık bir yıl önce sürücüsüz otomobil teknolojileri üzerine kurulu bir anlaşmaya imza atmıştı.

İlginizi Çekebilir Avatar Mercedes ve BMW, yeni teknolojiler için işbirliğini değerlendiriyor

Söz konusu anlaşma kapsamında iki şirket, yeni nesil sürüş sistemleri, park teknolojileri ve sürücüsüz otomobiller üzerinde birlikte çalışmaya başlamıştı. Öyle ki birlikte geliştirilen teknolojilerin 2024 yılından önce binek araçlarda bulunması planlanıyordu. Bugün yapılan yeni bir açıklama ile BMW ve Mercedes arasındaki iş birliğinin askıya alındığı duyuruldu.

Ayrıca Bkz. “Elektrikli Mini Cooper SE Türkiye fiyatı ve özellikleri”

Mercedes’in çatı şirketi Daimler’den yapılan açıklamada, “Kapsamlı bir değerlendirmenin ardından, teknoloji geliştirme konusunda iki şirketin de kendi yolunu izlemesi hususunda barışçıl bir anlaşmaya vardık. Aldığımız bu karar doğrultusunda iki taraf da yeni iş ortaklarıyla çalışabilir” ifadesine yer verildi.

Daimler’in açıklaması, iki şirket arasındaki anlaşmanın artık geçerli olmadığını net bir şekilde ifade ediyor. Fakat bu her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Zira Alman otomotiv devi, 2019 yılında duyurulan bu ortaklığın ileri bir tarihte yeniden devam edebileceğini söylüyor.

https://www.reuters.com/article/us-daimler-bmw-autonomous/bmw-mercedes-put-automated-driving-alliance-on-hold-idUSKBN23Q23Q Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir