Bosch elektrik bisiklet motorlarına sürpriz efor aktüellemesi

Günümüzde bir hayli elektrikli bisiklet modeline Bosch imzalı elektrik motorları eforunu veriyor. İşte bu motorlar artık daha da güçlü hale geldi.

Sağlam yapıları, uzun ömürlü olmaları ve özellikle de performanslarıyla dikkat toplayan Bosch imzalı elektrik bisiklet motorları, bir yazılım aktüellemesi aldı. Evet işletme Tesla vasıtalarda da sık sık gördüğümüz gibi elektrik motoruna bir yazılım aktüellemesi gönderdi. İşte bu aktüelleme ile şirketin Line CX, Performance Line Speed, Cargo Line Speed ve Cargo Line ivedisi modelleri ekstra 10 Nm tork kazandı. Aktüelleme ile bu motorların 75 Nm tork kıymetinde 85 Nm tork seviyesine yükselten işletme, bu mevzuda elbette oldukça mutlu ediyor. Bir bisiklet için 10 Nm tork çoğalışının çok ciddi fark yarattığı aktarılıyor. Bu ekstra eforunu kendisini özellikle yokuş çıkarken muhakkak etiği söylenirken, yeni tork kıymetinin tüm 2021 modellerinde ise standart olacağı söylendi. Yapılan özel optimizasyonlar ile model değiştirmeden çoğalış getiren işletme, hipotez edebileceğiniz üzere aktüellemenin uzaktan değil tanımlanan özel merkezlerden yüklenebileceğini aktarıyor.

Bosch elektrik bisiklet motorları genel olarak beğeniliyor

Ancak pazarda başka güçlü seçenekler de yer alıyor. Bosch imzalı modeller bir hayli eşinden değişik olarak dolaysız olarak ortada yer alıyor başka bir deyişle pedal entegre olarak geliyor. Bazı öbür modelleri ise motorlarını arkada taşıyor Hub motor. Bu modeller pedal ile olan bağlarını konulan özel sensörler aracılığıyla kuruyor.