Bosch imzalı çok etkileyici konsept elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarında geliştirdiği güçlü elektrik motorları ile yer alan Bosch, bu sefer kendi tasarımı bir konsept bisiklet ile karşımızda.

Bosch, kendi elektrikli bisiklet modelini üretmeyen işletmelerden. Dediğimiz gibi alanda yalnızca hazırladığı gelişmiş motorlar ve öteki aksesuarlar ile yer alan işletme, planladığı konsept bisikletle ile “keşke” dedirtiyor. Zira şirketin planladığı bu konsept gerçekten gelecekten gelmiş gibi çağdaş görünüyor. Önde süspansiyon sistemi taşıyan ve yapısı gereği hem arazi hem de şehir içi kullanımına uygun olan model, önde ve arkada disk frenler kullanıyor. Gövdesinin karbon fiberden üretildiği aktarılan konsept Bosch elektrikli bisiklet, bu sayede hem çok sağlam hem de hafif yapıda. Açıklandığı kadarıyla şirketin kendi imali Performance Line CX motor üzerine kurulan lityum-iyon batarya kutulu bisiklet, yerleşik aydınlatma sistemine sahip ve geniş bir renkli LCD ekrana konut sahipliği yapan gidonu bile önündeki kargo kısmıyla dikkat toplamayı muvaffak oluyor. Bu modelin satışa sunulma gibi bir olasılığı ise şimdilik ne yazık ki bulunmuyor. Bu açıdan bir maliyet de elimizde bulunmuyor.

Bosch elektrik bisiklet motorlarına kısa müddet evvel aktüelleme geldi

Bu aktüelleme ile şirketin Line CX, Performance Line Speed, Cargo Line Speed ve Cargo Line acelesi modelleri ekstra 10 Nm tork kazandı. Aktüelleme ile bu motorların 75 Nm tork bedelinde 85 Nm tork seviyesine yükselten işletme, bu mevzuda elbette oldukça mutlu ediyor. Bir bisiklet için 10 Nm tork çoğalışının çok ciddi fark yarattığı aktarılıyor. Bu ekstra eforunu kendisini özellikle yokuş çıkarken emin etiği söylenirken, yeni tork kıymetinin tüm 2021 modellerinde ise standart olacağı söylendi.