Çift motoruyla öne çıkan elektrikli bisiklet: Super Monarch Crown

Elektrikli bisiklet pazarına ilave edilen en yeni model, gücüyle ve kamuflajıyla dikkat toplayan Super Monarch Crown oldu. Model fark yaratmayı muvaffak olmuş gidişatta.

Super Monarch Crown, bütün olarak araziye odaklanmış bir elektrikli bisiklet modeli. Kamuflajlı hali azıcık eksantrik duran model, farkını esas olarak tasarım değil teknik altyapısı ile koyuyor. Zira bu modelin bünyesinde 52V 1.100W maksimum efor sunan bir değil bütün iki adet elektrik motoru yer alıyor. Jantların ortasında yer alan bu motorlar ile yüksek tork sunan model, 56 kilometre/s sürate kadar çıkış yapabilen bir seçenek konumunda yer alıyor. Fazla yüksek süratten çok zorlu arazide yüksek performansa oraklanan model,  182 kilogram yük kaldırabiliyor ve kendi ağırlığı da 43 kilogram seviyesinde yer alıyor. Önde ve arkada hidrolik disk frenlerin kullanıldığı bisiklet, aynı zamanda yeniden önde ve arkada yük taşınacak kısımları da bünyesinde barındırıyor. Bünyesinde çift motoru beslemek ismine çift batarya kutuyu yer alan Super Monarch Crown, bu bataryaları tek bir giriş üzerinden doldurabiliyor. Bu da hoş ayrıntılardan sayılıyor.

Super Monarch Crown ucuz bir elektrikli bisiklet değil

Bünyesinde iki adet gelişmiş süspansiyon sistemi yer alan modelin açıklanan maliyeti 3.995 dolar seviyesinde yer alıyor. Ancak bu maliyetin daha sonra 4.995 dolar olacağı aktarılıyor. Bisikletin Türkiye’de satılması ise şimdilik pek de beklenmiyor.