Dağ bisikletlerini elektrikli bisiklet haline getiren özel kit [Video]

Günümüzde bir hayli elektrikli bisiklet modeli bulunuyor. Bir de bayağı bisikletleri elektrikli hale getiren seçenekler var. İşte bunların en yenisi karşımızda.

Elektrikli bisiklet modelleri pahalı gelen şahısların imdadına elektrikli mutasyon kitleri yetişiyor. Bu modellerin bir hayliyi elektrikli bisikletlerden çok daha ucuza satılıyor ve her bisikleti dakikalar içerisinde elektriğin gücüyle tanıştırıyor. Bunların en yesini ise Bimotal firmasından geldi. Eşlerinden değişik olarak maalesef ucuz olmayan Elevate isimli sistem, kullanım yapısıyla değişikleşiyor. Zira Elevate bir hayli eşinden ufalayarak dolaysız olarak motor kısmını arka disk fren rotoru üzerine konumlandırıyor. Bunun için özel bir aparat ile gelen sistem, toplam dört değişik parçadan oluşuyor. Burada özel disk rotoru, 750W eforunda 50 nm sürekli, 100 nm maksimum tork elektrik motoru, su mataranın yerine konulabilen 250 Wh lityum-iyon batarya koliyi ve gidona konumlandırılan hakimiyet kumandası karşımıza çıkıyor. Yukarıyada da dediğimiz gibi spesifik olarak MTB elektrikli bisiklet modelleri için hazırlanan sistem, özel kurulum sistemiyle rahatlıkla çıkarılarak sadece lüzum olunan anlarda kullanılabiliyor.

Bimotal Elevate ile hemen her dağ bisikleti bisiklet elektrikli bisiklet halini alabiliyor

Tanıtım videosunu yukarıyada izleyebileceğiniz ürün, bisiklete 2.5 kilogram kadar ekstra yük getiriyor ancak sürekli elektrik desteğiyle Pedal desteği ileride gelecek sınıyor özellikle yokuş çıkma vaziyetinde büyük basitlik sağlıyor. Kullanıma bağlı olarak 50 kilometre’ye kadar erimi olan sistem, 45 kilometre/s sürate çıkılmasına aracılık ediyor. Buradan ön sipariş alabileceğiniz ürünnam maliyeti ise bütün 1.950 dolar seviyesinde.